23 Nisan 2019 Salı Saat:
05:49
26-02-2018
  

Meşal'den Bölge İşbirlikçilerine Ağır Eleştiri

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal

Facebook da Paylaşİstanbul'da STK temsilcileriyle bir araya gelen Halit Meşal, İşbirlikçiler Olmasaydı Trump'ın Kudüs Kararına Cesaret Edemeyeceğini bildirdi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, Amerika'nın işbirlikçilerinin Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınması için ABD başkanı Trump'ı teşvik ettiklerini belirterek, Türk halkından Yahudileştirme faaliyetlerine karşı Kudüs'e ve Kudüslülere daha çok destek olmalarını istedi.

"Kudüs Gecesi" adıyla düzenlenen toplantıda konuşan Meşal, "Pratik adımlar atılmasını ve Amerika'nın Kudüs kararına yönelik öfkenin yinelenmesini istiyoruz" dedi.

Türk halkının Kudüs konusunda sahaya inmesini arzu ettiklerini dile getiren Meşal, Kudüs halkının direnişini güçlendirmek için Türklerin ekonomik projelerine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Abluka altındaki Gazze Şeridi'nin acil yardıma ihtiyacı olduğunu belirten Meşal, yüzyılın Anlaşması'na ve Filistin davasını tasfiye girişimine Kudüs'ün, Gazze'nin ve direnişin karşı koymasını istediklerini söyledi.

Meşal, Kudüs'ün Allah'ın ve Rasulü'nün emaneti olduğunu ifade etti.

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler