25 Ekim 2020 Pazar Saat:
12:26
14-02-2020
  

Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü Kutlandı

Hz. Fatıma'nın kutlu doğum günü ve Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü, Ehlibeyt dostlarının katılımıyla Kevser Kültür Merkezinde kutlandı.

Facebook da Paylaş

 

 

Kevser Organizasyon tarafından bu akşam 19:00’da Kevser Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Bağcılar’dan ve çevre ilçelerden çok sayıda Ehlibeyt dostu katıldı. 

Sunuculuğunu Kale'm Gençlik üyesi Zehra Çalar’ın üstlendiği “Hz. Fatıma'nın Kutlu Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü” programı değerli Ehl-i Beyt alimimiz Mikail Gürel’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Program Kale'm Gençlik üyesi Fatime Varol ile Ümmülbenin Varol’un şiirleri ve grup sorumlusu Sema Erdoğan’ın konuşmasıyla devam etti.

Hz. Fatıma’nın örnek şahsiyetine vurgu yapan Erdoğan; "İnsanlar dönem dönem bireysel ve toplumsal kaynaklı birtakım sorunlar yaşıyor. Bu sorunlardan kurtulmak için çeşitli çabalar sarf ediyoruz. Bazen okuyoruz, bazen tecrübelerden yararlanıyoruz ve bazen de örnek şahsiyetlerin hayatına bakıyoruz.  Okuduklarımız veya tecrübelerden yararlandığımız zaman bazen doğru sonuca ulaşamayabiliriz; ancak örnek şahsiyetlerin hayatı her zaman bizi doğru sonuca ulaştırır. Örnek şahsiyetlerden kastım Ehlibeyt (a.s) ve Hz. Fatıma'dır. Hz. Fatıma hem kadınlar hem de erkekler için örnek bir şahsiyettir" dedi.
 
Bugünün sahibi Hz. Fatıma'nın (s.a) evladının (Hz. Mehdi (a.f)) zuhurunun özlemle beklenildiğini ifade eden kıymetli Ehl-i Beyt alimimiz Abbas Kazımî Hoca, Hz. Fatıma'nın örnek hayatını anlamanın önemine vurgu yaptı. 

"Hz. Fatıma'nın hayatını tam anlamıyla anlatmak çok zordur." diyen Abbas Kazımî şöyle devam etti:

 

"Hz. Fatıma'nın hayatıyla ilgili anlayabildiklerimizi anlatmalıyız. Bu programların amacı Hz. Fatıma'nın hayatıyla ilgili anlayabildiklerimizi idrak etmek ve yaşamımıza uyarlamak içindir. 1 kişi bile gerçek anlamda O'nun hayatını anlayıp, yaşamına yansıtırsa yaptığımız program amacına ulaşmış demektir." 

Abbas Kazımî Hoca, Kur'an-ı Kerim'in en kısa suresi olan ve Hz. Fatıma'yı anlatan Kevser suresinde birçok sözcüğün Kur'an genelinde sadece 1 kere kullanıldığını belirterek bunun bir tesadüf olmadığını vurguladı. Kazımî ayrıca, surenin tefsirini yaparak Müslümanlara verdiği mesajı açıkladı.   

Program hediye çekilişi, sonrasında edilen dualar ve yemek ihsanıyla son buldu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur   16-02-2020 19:13

    Bismillahirrahmanirrahıym Yüce Allahım! Rabbim! Mabudum! İlahım! Tapılacak, teslim olunacak, yegane tek ilahım Allahım kabul etsin. Rabbim başarılarınızın devamını ihlaslı bir şekilde daim eylesin.( amin)

Kategorideki Diğer Haberler