12 Ağustos 2020 Çarşamba Saat:
03:04
25-02-2015
  

Müslüman Ülkede Camileri Tahrip Ediyorlar!

Halkı sindirmeye ve batırmaya yönelik şiddet eylemlerinde kanaat önderleri ile siyasi ve dini liderlerin evlerine baskınlar düzenleyen el Halife rejimi, 39 camiyi tahrip etti.

Facebook da Paylaş


Nüfus dengesini değiştirmeye yönelik politikalar çerçevesinde yaklaşık 100 bin yabancıya vatandaşlık hakkı veren monarşi rejimi, 115 Bahreynliyi vatandaşlıktan çıkardı.

Halkı sindirmeye ve batırmaya yönelik şiddet eylemlerinde kanaat önderleri ile siyasi ve dini liderlerin evlerine baskınlar düzenleyen el Halife rejimi, 39 camiyi de tahrip etti.

ABD, İngiltere ve Suudi Arabistan'ın askeri varlıklarına ev sahipliği yapan el Halife rejiminin insan hakları ihlalleri bu ülkeler tarafından görmezlikten geliniyor.

Uluslararası insan hakları savunucu kuruluşların yanı sıra BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği de insan hakları ihlallerinden dolayı el Halife rejimini kınayan bir karar almıştı.

Azınlık rejimi, halkın meşru taleplerini ve devrimi bastırmak için Suudi Arabistan, Pakistan ve diğer bazı körfez ülkelerinden paralı askerleri ülkede konuşlandırmıştı.

Yaklaşık yüzde 80'ini Şii Müslümanların oluşturduğu Bahreyn halkı özgürlük, adalet, halk yönetimi ve insan haklarına saygı talebiyle 14 Şubat 2011'den beri dikta rejimi aleyhinde gösteriler düzenliyor.

 

on4haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler