23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
00:09
30-04-2014
  

Müslümanlar Savaşıyor, İsrail Seyrediyor!

Müslümanlar birbirleriyle savaşırken işgalci İsrail huzurla seyrediyor...

Facebook da Paylaş


 

Ayetullah Nasır Mekarım Şirazi, İslami Mezhepler Uzmanlık Kurumu öğrenci ve öğretim görevlilerine hitaben yaptığı konuşmada, Kuran-ı Kerim'in İlahi bir kelam ve mucize olduğunu vurgulayarak "Semavi Kitap'ta anlatılan gerçekler üzerinde tefekkür ettikçe daha fazla ve daha yeni mucizelere tanıklık ediyorsunuz. Bu nedenle  yazması 15 yıl süren "Tefsir-i Nemune" serisinin ardından, Kuran'da benim için hala yeni ve daha önce hiç fark görmediğim konular olduğunu farkettim" dedi.

Ayetullah Mekarım Şirazi, Müslüman coğrafyalarda yaşanan buhrana da değinerek Müslümanlar arasında gruplaşma olduğu söyledi. Ayetullah Mekarim Şirazi, "Geçmişte Hıristiyanlarla Müslümanlar arasında halı savaşları vardı. Daha düne kadar savaş İsrail ve Müslümanlar arasındaydı. Ama bugün şartlar ne kadar değişti ki Müslümanlar birbirleriyle savaşıyorlar?" şeklinde konuştu.

Ayetullah Mekarım Şirazi konuşmasını şöyle sürdürdü;

 

"Bugün birçok ülkede Müslümanlar din kardeşleri ile savaşır oldu. Müslümanları kan dökmeye iten bir gruplaşmalar var ve bu gruplaşma gerçekten acı verici. Müslümanlar savaşmaya devam ederken Siyonist İsrail huzur sahiline oturmuş akın kanı seyrediyor. Hiç şüphesiz bu krizin çeşitli sebepleri vardır. O sebeplerden sadece biri, İslam düşmanlarının Müslümanlar arasındaki gizli elleri ve İslam düşmanı ile dost olan cahil Müslümanlardır."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler