25 Ekim 2020 Pazar Saat:
15:12
20-06-2016
  

Musul'un Kurtuluşunu Bekliyoruz‏

Irak Parlamentosu Başkanı Selim El-Ceburi, Felluce'nin kurtarılmasından dolayı tebriklerini sunarak; "şu an Musul ve Neyneva'nın kurtarılmasını bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Facebook da Paylaş

Tesnim haber ajansının haberinde, Irak Parlamentosu Başkanı Selim El-Ceburi, Felluce'nin kurtarılma operasyonun başarılı geçmesini tebrik ederek; "şu an Musul ve Neyneva'nın kurtarılmasını bekliyoruz" dedi.

El-Ceburi, Iraklı güçleri ülkeyi kurtarma operasyonlarındaki kahramanca başarılarından dolayı tebrik etti ve şu an dört gözle Musul'un kurtarılmasını bekliyoruz, dedi.

IŞİD'in tam yenilgisi

El-Ceburi, Felluce'nin kurtarılmasını IŞİD'in tüm bölgelerdeki yenilginin başlangıç noktası olduğunu belirterek, "şu an Neyneva ve Musul'un kurtarılma operasyonlarında da başarı bekliyoruz ve ülkenin tüm imkanları bu hedefin başarıya ulaşması için kullanılmalıdır" dedi.

Parlamento Başkanı El-Ceburi;  Iraklı tüm güçlere, terörle mücadele kurumuna, emniyet güçleri ile Felluce'nin kurtarılma operasyonuna katılan diğer tüm kuvvetlere teşekkür etti.

Felluce, Irak'ta 2014 yılında IŞİD'in kontrol altına aldığı ilk şehirdir ve Irak Başbakanı el-İbadi 3 Haziran'da buranın kurtarılma operasyonun başlatılması emrini verdi ve sonuç olarak Cuma günü bu şehir IŞİD'in pençesinden tamamen kurtarıldı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler