05 Temmuz 2022 Salı Saat:
13:10
12-12-2017
  

Netanyahu Avrupa'ya Kızdı ve Yine Kan Döktü

Siyonist Rejim AB'den Beklediği Desteği Bulamadı ve Yine Kan Döktü...

Facebook da Paylaş

 

 

Trump'ın kararıyla kendinden geçen Siyonist Rejim Başbakanı, Avrupa Birliği'ni ziyaretinde Kudüs'ün başkent olarak tanınmasının barışı teşvik edeceğini savundu! Netanyahu ayrıca, birçok Avrupa ülkesinden büyükelçiliklerini Kudüs'e taşımasını beklediklerini söyledi ama aradığı desteği bulamadı.

 

Avrupa Birliği'ne 22 yıl aradan sonra ilk defa başbakan düzeyinde bir ziyaret gerçekleştiren Siyonist Rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun dışişleri bakanlarıyla görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Netanyahu bu beklentilerini başka ülkeler için koruyabilir. AB bu yönde adım atmayacaktır" ifadesini kullandı.

 

Mogherini, 28 AB üyesinin dışişleri bakanının İşgal Rejimi Başbakanıı Netanyahu'ya 'açık bir mesaj' aktardığını belirterek, "Netanyahu, AB'de Kudüs'ün iki devletin de başkenti olmasını sağlayacak, iki devletli çözüm konusunda tam bir birlik olduğunun farkına vardı" diye konuştu.

 

AB dışişleri bakanlarından beklediği desteği göremeyen Netanyahu, Juncker'le görüşmesini iptal ederek Brüksel'den ayrıldı.

 

Görüşmenin iptal nedeni ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı ancak AB yetkilileri, Siyonist Rejim heyetinin olumsuz hava koşullarını gerekçe gösterdiğini belirtti lakin AB kaynakları, dışişleri bakanları toplantısındaki eleştiriler ve gördüğü soğuk karşılama nedeni ile Netanyahu'nun Juncker ile görüşmeden, ülkeden ayrılmaya karar verdiğini ileri sürüyor.

 

 

Görüşmelerin ardından apar topar geri dönen Siyonist Rejim heyeti, Gazze'den roket saldırısı oldu gerekçesiyle savaş uçakları ile, Gazze'nin kuzeyinde bir direniş mevziini hedef aldı. Siyonist rejim topçuları da Gazze'nin doğusunu ve Han Yunus'u defalarca bomba yağdırdı.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler