01 Ekim 2020 Perşembe Saat:
18:52
14-12-2015
  

Nijerya'da Yapılan Katliamı Kınıyoruz

Geçen yıl Kudüs gününde Nijerya devleti tarafından onlarca Müslüman kardeşimiz şehit edilmiş...

Facebook da Paylaş

 

 

Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla


مِنَ الْمُؤْمِنٖينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللّٰهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضٰى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدٖيلًا

"Müminler içinde Allah'a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir." (Ahzap, 23)

 

Nijerya'nın önde gelen âlimlerinden Şeyh Muhammed Turi'nin ve onlarca Ehlibeyt dostunun mazlumca şehit edildiği ve Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zekzaki'nin ailesi ile birlikte tutuklandığı haberlerini büyük üzüntü ile almış bulunmaktayız.

 

Geçen yıl Kudüs gününde Nijerya devleti tarafından onlarca Müslüman kardeşimiz şehit edilmişti ve bu yıl da Erbain yürüyüşlerinde onlarca Müslüman, tekfirci Boko Haram örgütü tarafından intihar saldırıları ile şehit edildi. Bu şehitleri anma merasiminde Nijerya devlet askerleri tarafından onlarca müminin kanı hiçbir suçu ve günahı olmadan haksız yere akıtıldı.

 

Bu yaşanan acı olaylar dünyadaki tüm Ehlibeyt dostlarının yüreğini dağlamakta ve Öz Muhammedi İslam'a inanan tüm Müslümanların büyük bir kaygı ile bu gidişattan endişe duymasına neden olmaktadır.

 

Nijerya devleti, yıllardır Nijerya'da masum insanları katleden, mallarını yağmalayan ve köylerini ateşe veren tekfirci terör örgütü Boko Haram ile savaşmak yerine; tek suçları Peygamber Ehlibeyt'inin yasını tutmak olan bu insanları öldürmektedir. Bizler bunu haince ve kalleşçe bir saldırı olarak kabul etmekteyiz.

 

Bu cinayete en çok sevinen ise hiç şüphesiz, dünyayı kan gölüne çeviren ve Nijerya devletinin de yakın dostu olan Siyonist gasıp İsrail rejimidir.

 

Nijerya İslami Hareketi üyesi ve 40'a yakın Nijerya Ehlibeyt dostunun hazin şehadetlerini, bu büyük acıyı başta dünyayı adaletle dolduracak ve tüm bu mazlumların intikamını alacak olan Mevlamız Hz. Mehdi'ye (a.s), Nijerya halkına ve tüm Müslümanlara tesliyet arz ediyoruz.

 

Ehla-Der olarak, bu korkunç olayı şiddetle kınayarak, Nijerya devletinden Sayın Zekzaki'yi ve ailesini serbest bırakmalarını ve Nijeryalı müminler üzerindeki baskılarını kaldırmaları gerektiğini ilan ediyoruz.

 

Türkiye Ehlibeyt Âlimleri Derneği

 

14.12.2015

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler