26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
06:16
15-12-2015
  

Nijerya, İsrail ve Terörizmin Hedefinde

İsrail, uzun zamandır Afrika'da direniş hattının yayılmasını önlemeye çalışıyor...

Facebook da Paylaş


Lübnan Müslüman Âlimler Birliği, yayımladıkları bildiride Nijerya ordusunun Şeyh İbrahim Zakzaki'nin evine ve hüseyniyesine yönelik saldırıları ve Şiaların öldürülmesini kınayarak saldırının faillerinin yakalanıp cezalandırılması çağrısında bulundu.

Bildiride şöyle denildi:

- Hiç kimse bizi, Nijerya hükümetinin Boko Haram'ı yok edecek güce sahip olmadığına ikna edemez.

İsrail, uzun zamandır Afrika'da direniş hattının yayılmasını önlemeye çalışıyor. Bu bağlamda, askeri, siyasi ve güvenlik birimlerinden medet ummaya başladı. Delilsiz bahanelerle Afrika'da yükselişe geçen Şiaların önünü almak için Afrika ülkelerinde Vahabilik inancının yayılmasını teşvik ediyorlar.

Nijerya, Amerika-İsrail ve radikal terör örgütlerinden oluşan üçlü koalisyonun hedefinde olan ülkeler arasında yer alıyor. Bu koalisyon tarafından desteklenen Boko Haram, insani ve İslami değerlere saldırmaya başladı.

Bugün, Şeyh İbrahim Zakzaki'nin başına gelenler, bu planlar çerçevesindedir. Çünkü Şeyh Zakzaki ve İslami Hareket'e karşı komploların kökü uzun yıllar öncesine dayanıyor.

İşlenen cinayetler, daha önce Nijerya'daki direniş hattından rahatsızlık duyduğunu açıkça ilan eden Siyonistlere, radikal örgütlerine ve terörizmin hamisi olan Vahabilik inancına hizmettir.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler