19 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
14:20
20-04-2017
  

Nisan Yağmurundaki Mucizevi Şifa

Takvimlerimiz 20 Nisan'ı gösterirken Nisan yağmurunu toplayabiliriz. Bu mucizevi tabiat olayı 13 Mayıs'a değin devam edecektir.

Facebook da Paylaş

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

İmam Cafer Sadık (a.s) şöyle buyurur:
 
"Yağmur ilk yağmaya başladığı anda İmam Ali (a.s) saçı, sakalı ve elbisesi ıslanıncaya kadar yağmurun altında dururdu. Kendisine, 'Bir yere sığınsanıza?' denildiğinde şöyle buyururdu: Bu, Allah'ın Arşından henüz gelen ve İlahî Arşa yakınlığı çok taze olan bir sudur." 
 
(el-Kâfi, c.8, 240; Vesailu'ş-Şia, c.8, s.15)
 
 

 

Allah Resulü'nden (saa) şöyle rivayet olunur:


"Cebrâil-i Emin (as) bana öyle bir ilaç öğretti ki; (o ilaç sayesinde, insanların) doktorların ilaçlarına hiç ihtiyacı kalmaz..."

Sahabeler merak içerisinde: "(O ilaçtan) bize de bahset Ya Rasulullah!" deyince, Resulullah (saa):

"Nisan yağmurunu alınız (toplayınız). Ona; 70 defa Fatiha-i şerife, 70 defa İhlâs-ı şerif, 70 defa Felak suresini, 70 defa Nâs suresini, 70 defa Tesbih duasını (Subhanallahi vel-hamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vâllahu ekber ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azîm) okuyunuz. Sonra, 7 gün devamlı olarak sabah akşam birer bardak içiniz. Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki; Cebrâil bana dedi ki; "Bu sudan içen kimsenin, cesedinden, damarından, sinirinden, etlerinden, o kimseye ağrı, acı veren rahatsızlığını Hakk Teala giderir ve o kimseye sıhhat ve afiyet verir."

 

Diğer hadislerde Nisan yağmurlarının baş ağrısından, karın ağrısına, cinsel hastalıklardan saç dökülmesine kadar şifaları olduğu vurgulanmıştır. Toplanan bu şifalı suların bereketinden mahrum kalmamak için bugün itibari ile başlayan yağmurları iyi değerlendirmeye bakalım.

 

Hadislerde geçen "Nisan Yağmuru" suyunun toplanacağı günler ise, Rumi Nisan Ayı'nın 7'sinden itibaren ay sonuna kadardır.

 

Bu hesaba göre Rumi ile Miladi takvim arasında 13 gün fark gözetildiğinde; Miladi 14 Nisan, Rumi 1 Nisan'dır. Yani takvimlerimiz 20 Nisan'ı gösterirken Nisan yağmurunu toplayabiliriz. Bu mucizevi tabiat olayı 13 Mayıs'a değin devam edecektir.

 

Allah bu bereketli günler hürmetine; bedenlerimize şifa inayet eylesin.

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler