08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat:
20:22
01-06-2015
  

O Silahlar Türkmenlere Gidiyordu!

O görüntüleri yayınlayanlar kirli bir oyun içindeler...

Facebook da Paylaş

 

İstanbul’un fethinin 562. yıl dönümü kutlamalarında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Vatanımızın üzerinde kimse operasyon düşünmesin, karşılarında milletimizi, ordumuzu, emniyet güçlerimizi bulurlar' dedi.

 

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

 

"Bayrağımıza karşı bayrak çıkaranların yanında yer alanlara ben aydın diyemem. Gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcı çalar. KPSS sorularını çaldılar, himmet diyerek milletin çoluğunun çocuğunun rızkını çaldılar, Suriye'deki kardeşlerimize gönderdiğimiz yardımların önünü kesip, onların hayatını çaldılar. Utanmadan, sıkılmadan Bayır Bucak Türkmenlerine gönderilen yardımlarla ilgili spekülasyonlara girdiler. Bu casusluktur, bu ajanlıktır, bunun hesabını da verecekler. Düşün artık milletin yakasından."

Partisinin Ankara mitinginde konuya değinen Başbakan Ahmet Davutoğlu ise silahları ‘yardım’ olarak tanımlayarak şöyle konuştu:

 

"Seçim yaklaşıyor hemen bir gazete tekrar MİT tırlarını haber konusu yaptı. Suriye'ye devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz bu bir casusluktur. Evet söylüyorum. Çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Türkmenlere gidiyordu. Orada Türkmen kardeşlerimiz katledilecek biz izleyeceğiz. O görüntüleri yayınlayanlar kirli bir oyun içindeler. Türkiye’yi uluslararası topluma şikayet ederek küçültmeye çalışıyorlar. Uluslararası toplum dediklerine yaranabilirler ama Allah aşkına Suriye halkına mazlum Suriye halkına bunu anlatabilirler mi? Hiçbir mazlumu hiç yalnız bırakmadık, bırakmayacağız."

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler