05 Aralık 2020 Cumartesi Saat:
09:54
14-03-2013
  

Obama, Getirme Akıllı Telefonunu`

Kudüs ziyareti öncesi Filistinli gençlerden Obama`ya mesaj gönderdi.

Facebook da Paylaş
ABD Başkanı Obama`nın bölgeye yapacağı ziyaretin yaklaşması dolayısıyla, Filistinliler, Obama`nın geçeceği Kudüs-Ramallah yoluna İsrail`in Filistin halkına yönelik ihlallerini anlatan afişler asıp dev bilboardlar yerleştirdi.

Batı şeria`daki gençlik grupları, ``Obama, getirme akıllı telefonunu Ramallah`a, 3G teknolojisi yok Filistin`de`` yazılı dev bilboardlardan birini Obama`nın ziyaret etmesi beklenen Filistin yönetiminin merkezi yakınına, diğerini Nablus caddesinde bir binanın cephesine yerleştirdi.

Bilboardun tasarımcısı Mahir Alani yaptığı açıklamada, gençler arasında Obama`nın ``Amerikalılar Black Berry`siz yapamaz`` sözüne gönderme yapmak için böyle bir mesaj iletme fikri doğduğunu, İsrail`in güvenlik gerekçeleriyle 3G teknolojisine Filistin topraklarında izin vermemesine dikkati çekmek istediklerini söyledi.

İsrail ordusunun kontrol noktaları ile Filistinlilerin hareketini engellediğine de dikkati çeken Alani, ``Obama`ya sosyal medya aracılığıyla eğer Ramallah`a gelirse Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesinden önce 2 saat Kalandiya sınır kapısında bekleyeceğini hatırlatan bir mesajımız daha var`` diye konuştu.

Filistin İletişim Bakanı Safa Nasıreddin, bakanlığının Filistin`de 3G teknolojisinin bulunmaması nedeniyle Obama`nın, akıllı telefonunu ABD`de bırakmasına yönelik bir kampanya başlatacağını açıklamıştı.
 

doğruhaber

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler