21 Ekim 2018 Pazar Saat:
09:38
21-09-2016
  

Obama'nın Giderayak Filistin Yalanı

Filistin topraklarını sonsuza kadar işgal edemezsiniz!

Facebook da Paylaş

 

 

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda açılış konuşmasını yapan Amerikan Başkanı Barack Obama'nın "İşgal Toprakları" hakkında yaptığı açıklamalar; "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu"  dedirtecek cinstendi.

 

Hiç şüphesiz Amerika tarihinin en popüler başkanlarından birisi olan Obama'nın göreve geldiğinden beri Müslüman coğrafyada; özellikle başta İran'ın nükleer enerjisi olmak üzere Suriye ve Filistin konularında birbiriyle çelişen tezat işler yapıp, bu minvalde açıklamalarda bulunmasına çokça şahit olunmuştur.

 

Bunlardan sonuncusu ise Barack Obama'nın "İşgal Toprakları" hakkında İsrail'e yüklenmesi ve onlara "İşgalci" demesi oldu.

 

İsrail'in Filistin topraklarını işgal ettiğine değinen Obama sözlerine şöyle devam etti:

 

“Filistinlilerin İsrail devletini meşru olarak tanıması ve İsrail ordusunu kışkırtmaktan vazgeçmeleri halinde İsrail ve Filistin daha iyi durumda olacaktır. Ancak İsrail'in de şunun farkına varması gerekiyor; Filistin topraklarını sonsuza kadar işgal edemezsiniz!"

 

Ama bunun yalnızca Amerikan siyasetinin bir parçası olduğu gün gibi aşikardı; çünkü George W. Bush zamanında işgal topraklarında inşa edilen Siyonist yerleşim merkezleri ortalamaya vurulduğu zaman Obama Hükümeti zamanın neredeyse dörtte biri kadardı.

 

Yapılan araştırmalara göre Obama'nın Beyaz Saray'a gelişinden, bu yılın 30 Haziran günü kadar işgal topraklarında Siyonistlerce Yahudi yerleşimciler için toplam 12288 yeni konut yapıldı.

 

Ayrıca bu rakama, Kudüs'te Yahudiler tarafından yapılan 3915 kaçak yapı da eklenmiş değildir.

 

Hal böyle olunca Obama'nın İsrail Rejimi için "İşgalci!" sözlerinin yalnızca demagojik bir söylem olduğu anlaşılmaktadır.   

 

Öte yandan Amerikan Başkanı Barack Obama, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Siyonist İsrail Rejimi ile 38 milyar dolarlık askeri yardım anlaşması imzalamıştı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler