11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:18
03-01-2015
  

Öfkenin Patlayacağı Günden Korkun!

Hamas, Birleşmiş Milletler'i Gazze Şeridi'nin yeniden imarı konusunu ihmal etmekle suçladı...

Facebook da Paylaş 

Gazze'de bulunan BM Yüksek Temsilcisi'nin evinin önünde kılınan Cuma namazı'nda konuşan Hamas Siyasi Büro üyesi Halil el-Hayye, Milli Mutabakat Hükümeti'ni, Gazze'nin sorunlarının çözümünü erteleyerek ateşle oynamakla suçlayarak "Bakanlar, sanki Gazze bir otelden ibaretmiş gibi hiçbir sorunu çözmeden gitti" ifadesini kullandı.

Ambargoya son verilmesini şart koşan ateşkes anlaşmasının imzalanmasının üzerinden beş ay geçtiğine dikkat çeken Hayye, BM'nin Gazze'nin yeniden imarını ihmal ettiğini dile getirerek, "Savaş biteli 5 ay oldu ve yeniden imar hala başlamadı, zira BM'nin yeniden imar konusundaki mekanizması Gazze'nin gerçekten yeniden imar edilmesini engelleyerek, ilave abluka haline geldi" dedi.

Hayye, sözlerine şöyle devam etti:

"Gazze'nin yeniden imarının gecikmesi, mazlumları ablukaya alan bütün tarafları etkileyecek bir devrim ve patlamaya neden olacak. BM ve uluslararası topluma diyoruz ki, her yerde aşırılığı üreten, insanlığın ve insafın kaybolmasıdır. Gazzeliler büyük zülüm yaşıyorlar, mazlumların patlamasından korkun. Ablukanın devam ettirilmesi ve imar işleminin ertelenmesi suretiyle yapılan zulüm bu halkı, hakları ve özgürlükleri için verdiği mücadeleden vazgeçiremeyecektir. Ama şunu unutmayın ki; bir gün tarih ve Filistinliler, ambargonun kaldırılmasını ve yeniden imarın başlatılmasını erteleyenlerden hesap soracaktır."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler