21 Ekim 2018 Pazar Saat:
07:04
25-01-2017
  

On4 TV ve Kanal 12'nin Kapatılması Düşündürücü

Hep birlikte Allah’ın ipine yapışın, fırkalara bölünüp parçalanmayın...

Facebook da Paylaş
 
On4 TV ve Kanal 12'nin KHK kararıyla kapatılmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda Fatimet’üz-Zehra İlim İrfan ve Sosyal Yardımlaşma Derneği bir bildiri yayınlayarak hükümete seslendi.
 
Fatimet'üz-Zehra İlim İrfan ve Sosyal Yardımlaşma Derneği yayınladığı bildiride ON4 TV ve Kanal 12'nin kapatılma kararını kınayarak, bir an önce bu hatadan dönülmesi çağrısında bulundu.
 
Bildiride şöyle denildi:
 
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
 
Hep birlikte Allah’ın ipine yapışın, fırkalara bölünüp parçalanmayın; Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Birbirinizin düşmanı idiniz, Allah kalplerinizi uzlaştırıp kaynaştırdı da O’nun nimeti sayesinde kardeşler haline geldiniz. Kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip fırkalar halinde parçalananlar gibi olmayın. Böyle olanlar için çok büyük bir azap vardır. (Al-i İmran: 103-105)
 
Mezhepçilik fitnesinin bölgemizde ayyuka çıktığı ve ülkemizde birçok TV kanalının hiç çekinmeden bir takım siyasi saikla Alevi ve Caferi vatandaşlarımızı açıkça kâfir ilan edip, birlik ve kardeşliğimizi hedef aldığı ve mezhepçilik fitnesi yaptığı bu günlerde; Kur’an-ı Kerim, Allah Resulü (s.a.a) ve Ehlibeyt'ten aldığı öğretiyle birlik, kardeşlik ve adaletten yana yayın yapmaya çalışan ve bir ölçüde ülkemiz ve bölgemizde Türkçe konuşan Ehlibeyt mektebi mensuplarının sesi konumunda olan On4 TV ve Kanal 12'nin hiçbir uyarı yapılmadan ve hiçbir gerekçe sunulmadan aniden kapatılmaları çok üzücü ve düşündürücüdür.
 
Biz, bu haksız ve yanlış kararın, bölgemizde yaşanan mezhepçilik fitnesini ülkemizde de çıkarmaya çalışan, devlet içerisinde çöreklenmiş bazı fitne yanlısı unsurların etkisiyle alındığını düşünüyor ve hak, hukuk ve inanç özgürlüğüne karşı duyarlı olduğuna güvendiğimiz devletimizin en kısa zamanda haktan yana tavır alarak bu büyük hatayı telafi edeceğine inanıyor ve bekliyoruz."
 
 Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler