19 Ocak 2020 Pazar Saat:
19:31
28-03-2018
  

Ortalık İyice Karıştı + Foto

Angela Merkel, Theresa May ve Gina Haspel’in aynı fotoğrafta olduğu iddiası Ortalığı Karıştırdı...

Facebook da Paylaş

 

 

Fotoğrafın sırrı, dünyanın en etkili üç kadınının gençlik yıllarına ait siyah beyaz karede yan yana görünmeleri. Bu üç genç kız Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Theresa May ve CIA'in yeni Başkanı Gina Haspel.

 

Sosyal medyada paylaşılan Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Theresa May ve CIA’in yeni Başkanı Gina Haspel’in bulunduğu ve fotoğrafın Merkel, May ve Haspel’in küçüklüğünü gösterdiği iddia edilmekte.

 

Kısa sürede internette viral hale gelen görsel İrfan Çoban isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı ve yaklaşık iki bini aşkın kullanıcı tarafından beğenilip paylaşıldı. Bazı kullanıcılar tarafından farklı iddialarla da paylaşılan fotoğraftaki üçüncü kişinin Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaitė olduğu iddia edildi.

 

  

 

Fotoğrafta yer alan en soldaki genç kızın Angela Merkel olduğu iddiası doğru. Ancak, Merkel’in sağ tarafındaki kişilerin kimlikleri konusunda belirsizlik sürüyor.

 

2015 yılında yılın kişisi seçilen Angela Merkel’e ait bilinmeyen fotoğrafların ilk olarak Time Dergisi tarafından yayınlandığı görülebiliyor. Time Dergisi’nde yer alan fotoğraf açıklamasında, o zamanlar henüz evlenmediği için adı Angela Kasner olan Almanya Başbakanı’nın 18 yaşında olduğu ve fotoğrafın Berlin’de 1972 yılındaki bir yeni yıl partisinde çekildiği ifade ediliyor. Merkel’in yanındaki diğer genç kızlar içinse sadece “arkadaşları” ifadesi kullanılıyor.

 

İngiltere Başbakanı Theresa May ve CIA'in yeni Başkanı Gina Haspel'in de Angela Merkel'in arkadaşı olduğu konusu gün gibi aydın. Öte yandan Rıza Şah Pehlevi ve dönem arkadaşlarının eskiden olduğu gibi Egemen güçlerin daha henüz küçük yaşlarda eğitimlerini üstlenip onları ilerleyen dönemlerde ülkelerin kilit noktalarına getirdiği de düşünülürse bu fotoğrafın bir rastlantı değil; oyunun ne denli tıkır tıkır işlediğinin bir kanıtı oluyor.

 

Sonuç olarak, fotoğraftaki iki genç kızın May ve Haspel olmadığını ortaya koyabilecek kesin deliller bulunmuyor. Buna ek olarak yine eldeki delillere göre fotoğraftaki kızların May ve Haspel olduğu da kesin olarak belirtilemiyor. Biyografilerine bakıldığında belirtilen isimlerin 1972 yılında hemen hemen aynı yaşlarda olduğu ise doğru.

 

       

  

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler