21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
20:02
22-11-2014
  

Özgürlük İçin Filistinliler Silahlandırılmalı!

Müslümanların derdiyle dertlenmeyen bizden değildir...

Facebook da Paylaş

 

Tahran Cuma İmamı Ayetullah Cenneti, Cuma hutbesinde İsrail'in Filistin'de işlediği cinayet ve hak ihlallerini kınayarak, Filistin'in özgürlüğüne kavuşması için Filistinlilerin silahlandırılması çağrısında bulundu.

Ayetullah Cenneti, Siyonist rejimin İsrailli yerleşimciler için 2000 konutluk yeni bir yerleşim alanı açma kararı aldığına dikkat çekerek, "İsrail'in yeni yerleşim yerleri açması engellenmezse Filistinlilerin yaşayacağı alan kalmayacak" dedi.


Cenneti, Gazze'nin hâlihazırda acıları sarılmamışken Mısır yönetiminin Refah'ta 80 konutu yıkmasının ve Gazze sınırına tampon bölge kurmasının Siyonist rejime büyük bir hizmet olduğunu vurgulayarak "Mısır, Amerikan zilletinin acısını tattılar ve şimdi İsrail'le komşu oluyorlar. Neden Filistinli Müslümanları görmezden geliyorlar, ABD'ye enjekte oluyorlar ve Gazze'nin can damarı olan Refah sınır kapısını kapatıyorlar?" diye konuştu.

Ayetullah Ahmet Cenneti, Müslüman olduğunu iddia eden liderlerin İsrail rejiminin cinayetleri karşısındaki sessizliğinin kendisini şaşırttığına söyleyerek "Bu liderler Filistin'e destek olmaya hazır gözükmüyor. Böyle insanlar hakkında Allah Rasulü bir hadisinde 'Müslümanların derdiyle dertlenmeyen bizden değildir' diye buyuruyor" dedi.

İran ve Batı arasında devam eden nükleer müzakerelere de değinen Ayetullah Cenneti, "İran adına müzakerelere katılan kardeşlerimize uyanık olmalarını ve hiçbir surette en ufak bir zilleti bile kabul etmemelerini tavsiye ediyorum" dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler