09 Aralık 2019 Pazartesi Saat:
02:48
23-05-2016
  

Pakistan'da Açlık Grevi

Pakistan meclisinde yer alan “Müslümanların Vahdeti Partisi", ülkede yaşanan Şii katliamları ve yapılan haksızlıklar karşısında açlık grevine başladı.

Facebook da Paylaş

Pakistan Halk Partisi'nin Başkan Yardımcısı Şir Rahman, ülkedeki Şiilere karşı yapılan süikast ve katliamlar karşısında Müslümanların Vahdeti Hareketi tarafından başlatılan açlık grevinin yapıldığı bölgeye gitti.

Ülkenin en büyük partsi olan Pakistan Halk Partisi, Müslümanların Vahdeti Hareketi'nin yanında olduğunu açıkladı.

Pakistan Halk Partisi Başkanı'nın emri ile bölgeye gittiklerini belirten Şir Rahman, Pakistan Şiilerinin ülkede yaşadığı tüm sorunların çözümü için uğraşacaklarını ve parlamento çatısı altında kendileri tarafından da tüm haklarının savunulacağını belirtti.

Müslümanların Vahdeti Hareketi'nin başlattığı barışçıl gösterilerin ülkedeki demokrasiyi güçlendirdiğini vurgulayan Şir Rahman, kendilerinin tekfirci anlayışa karşı olduklarını belirterek; "Partimizin kurucusu olan "Zülfikar Ali Butto" bu nedenle şehit edilmiştir." açıklamasında bulundu.

"Hala devlet içerisinde tekfirci zihniyete sahip kesimler yer almaktadır." ifadelerini kullanan Şir Rahman, bu durumun düzelmemesi halinde terör ile mücadelenin başarı ile sonlanamayacağını kaydetti.

Ülkedeki Sünni ve Şii Müslümanlar tarafından, özellikle "Paraçınar" bölgesinde yaşanan katliamlar üzerine başlatılan açlık grevi bugün 9. gününe girdi.

"Sünni İttifak Meclisi" hareketinin lideri olan Sahipzade Hamit Rıza'nın da açlık grevine katıldığı belirtilirken, ortak yayımlanan bildiride Şiilere yönelik katliamlarda İslamabad hükumetinin sessiz kalması nedeniyle kınandığı belirtiliyor.on4haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler