21 Mayıs 2019 Salı Saat:
07:53
25-07-2018
  

Pakistan ve Suriye Yine Kan Gölü + FOTO

Kanlı seçim kampanyalarının ardından bugün sandığa giden Pakistan’da, seçime de kan bulaştı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Ülkenin batısında oldukça yoğun terör olaylarının yaşandığı Kuetta'da polisleri hedef alan bir patlama meydana geldi. Saldırıda en az 28 can kaybı olduğu ve 50'nin üzerinde de yaralının hastanelere kaldırıldığı haberleri geliyor.

 

Terör örgütü DAEŞ, yayın organı olan A’mak Haber Ajansı üzerinden saldırıyı üstlendiğini duyurdu.

 

Kuetta’da daha önce de Ehl-i Beyt dostlarına ait birçok camide gerçekleştirilen intihar saldırılarında ise yüzlerce Müslüman şehit olmuştu.

 

Pakistan'da bugün 105 milyonu aşkın seçmen, oy kullanıyor. 12 bin aday, Pakistan Ulusal Meclisi'ndeki (NA) 272 ve eyalet meclislerindeki 577 sandalye için yarışıyor.

 

Öte yandan komşu Suriye de bugün patlamalarla güne başladı.

 

Suriye resmi televizyonu el-İhbariye, başkent Şam’ın güneybatısında yer alan Süveyde'deki bir manav ve işlek bir meydanda intihar saldırıları yaşandığını aktardı.

 

el-İhbariye bindiği motosikletle birlikte üzerindeki patlayıcıyı infilak ettiren saldırganın ardından ikinci intihar saldırısının işlek bir meydanda yaşandığını belirtti.

 

Süveyde Valisi Amer el-Eshi güvenlik güçlerinin takip ettiği 2 diğer intihar bombacısını öldürüldüğünü, üçüncü saldırganın da yakalandığını aktardı.

 

Devlet televizyonuna konuşan bir sağlık yetkilisi Süveyde ve köylerindeki saldırılarda toplamda 56 masum insanın öldüğünü, 37 kişinin de yaralandığını söyledi. Bu saldırıyı da Pakistan’da olduğu gibi Amerika’nın bölgedeki kanlı taşeronu DAEŞ üstlendi.

 

Çoğunlukla Dürzilerin yaşadığı Suriye Hükümeti’nin kontrolündeki bölgede bu tarz saldırılar nadiren yaşanıyor. 

 

Ehlader HABER

 

Pakistan / Polis Kontrol Noktası

 

Pakistan / Seçim Binası Dışı

 

Suriye / Hedef  Yine Alış-Veriş Yapan Halk

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler