25 Ekim 2020 Pazar Saat:
13:02
27-05-2014
  

Peygambere Saygısızılık, Modern Vahşiliktir

Tekfirciliğin kökü cehalete dayanır...

Facebook da Paylaş

 

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, "Yüce Peygamber ve (s.a.a) Büyük Ödül" festivalinin kapanış töreninde yaptığı konuşmada günümüzde yaşanan birçok sorunun, akıl ve dine olan ilgisizlikten kaynaklandığını, zira akıl ve dinin birbirini tamamlayan iki etken olduğunu ve birinin eksik olmasının birçok olumsuz sonuçlar doğuracağını söyledi.

Ali Laricani, sözlerinin devamında özgürlük adına yapıldığı söylenen ama aslında cehalet ve inadın bir tecellisi olan İslam peygamberi Hz Muhammed'e (s.a.a) saygısızlığın modern bir vahşilik olduğunu ifade etti.

Konuşmasının devamında Biset'in birkaç önemli noktasınan değinen Laricani, Biset'in en asli hedefinin "tevhit" olduğunu ve İslam'ın insanın yaşam tarzını olumlu yönde geliştirecek şekilde dizayn edildiğini belirtti.

Biset'in ikinci önemli hedefinin cehaletle mücadele olduğunu söyleyen Laricani şöyle devam etti:

 

"İnsanoğlu, cehaletten gördüğü zarar kadar hiçbir şeyden zarar görmemiştir. Tekfirciliğin temeli de cehalete dayanır. Biset, insannı cehalet zulmetinden çıkarıp aydınlığa taşımıştır. Biset'in bir diğer önemli hedefi ise fesat ve zulüm ile savaşarak adaletin inşasını sağlamaktır."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler