17 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
11:35
06-06-2016
  

Ramazan'ı Abluka Altında Karşılıyorlar

Abluka nedeniyle çarşı ve pazarlarda yaşanan durgunluk Gazze halkının yüzüne çaresizlik olarak yansıyor.

Facebook da Paylaş

 

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre, Gazze Şeridi onuncu Ramazan'ı abluka altında karşılarken, abluka nedeniyle çarşı ve pazarlarda yaşanan durgunluk Gazze halkının yüzüne çaresizlik olarak yansıyor.

Ramazan'ın yaklaştığını gösterecek belirtiler ve sevinç görülmezken, Gazze Şeridi'ndeki tacirler ve dükkân sahipleri de çarşı ve pazarlardaki durgunluğun devam etmesinden endişe duyuyor.

Ramazan ayı bu yıl yazın en sıcak günlerine denk gelirken, Gazze Şeridi bu mübarek ayı elektrik kriziyle birlikte karşılıyor. Gazze halkı, tek elektrik santralinin de aşırı yoğunluk nedeniyle çalışamaz hale gelmesinden ve tamamen elektriksiz kalmaktan korkuyor.

Gazze Şeridi'ndeki Elektrik İdaresi Halkla İlişkiler Müdürü Tarık Lubed, Ramazan ayında elektrik dağıtımında herhangi bir değişiklik olmayacağını, sekiz saat elektrik kesintisinden sonra sekiz saat elektrik verileceğini söyledi.

Ramazan ayına girilirken Gazze Şeridi'nde yaşanan bir diğer kriz de memur maaşları krizi. Gazze Şeridi'nde asker ve sivil 40 bin memur hâlâ maaşlarının yüzde 50'sinden azını alabiliyor.

Gazze Şeridi'nin Ramazan ayını birlikte karşıladığı üçüncü kriz ise yeniden imar çalışmalarının durması krizi. İşgal ordusunun 2014 yazında açtığı savaşta yıkılan binlerce ev hâlâ yeniden inşa edilmeyi bekliyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler