20 Kasım 2018 Salı Saat:
22:00
14-10-2017
  

Ruhani'den Trump'a Sert Cevap...

ABD Nükleer Anlaşmayı Tek Taraflı Olarak Değiştiremeyecek

Facebook da Paylaşİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'la ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran'a karşı sert bir açıklama yapan Trump'ı "asılsız ithamlarda" bulunmakla suçladı ve anlaşmaya yönelik taahhütlerini yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.

​"ABD'liler 60 yıldır İran halkını nasıl tehdit ettiklerini unuttular" diyen Ruhani ayrıca Trump'ı İran'ın ekonomik kalkınmasının önünü kesmeye çalışmakla eleştirdi.

Trump'ın konuşmasından kısa bir süre sonra devlet televizyonunda yayınlanan açıklamasında Ruhani, "Bugün ABD, nükleer anlaşmaya ve aynı şekilde İran halkına hiç olmadığı kadar karşı çıkıyor" dedi.

​Çok uluslu nükleer anlaşmanın bir ülkenin kararıyla iptal edilemeyeceğini vurgulayan Ruhani, "ABD her zamankinden daha fazla izole olmuş durumda. Nükleer anlaşmayı tek taraflı olarak değiştiremeyecek" dedi.

​İran'ın terörle savaşmaya devam edeceğini ve ülkesinin çıkarları korundukça nükleer anlaşmaya bağlı olacaklarını belirten Ruhani, "Trump'ın sözleri İran'a lanet okumaktır ve İran ulusuna yönelik temelsiz suçlamalardır" sözlerini kullandı.

 


Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler