27 Ekim 2020 Salı Saat:
23:02
01-06-2019
  

Sakarya'da Dünya Kudüs Günü + FOTO

Ramazan ayının son Cuması münasebetiyle Sakarya’da Dünya Kudüs Günü etkinliği düzenlendi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

İkra İlim ve Kültür Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe yoğun katılım olurken, grup adına basın açıklamasını Muhammed Emin Duman gerçekleştirdi.

 

Duman, ABD-İsrail-Suud-BAE’nin ‘Yüzyılın anlaşması’ ile Filistin direnişini ortadan kaldırıp İsrail’in güvenliğini tesis etmeye çalıştığını belirti. Kudüs’ün kurtuluşu ve İsrail’in yok olması için Türkiye-İran-Pakistan ittifakının zorunlu olduğunu dile getiren Duman ‘ABD ve İsrail bölgede yenilgi üstüne yenilgi alıyor. Planları hiçbir şekilde tutmuyor. Bunun korkusu ve tedirginliği ile daha saldırgan politikalar izleseler de onların kağıttan kaplan oldukları ve zelil olmaya doğru gittikleri açıktır’ dedi.

 

Kudüs’e bütün Müslümanların sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Duman, Türkiye’nin Filistin konusundaki söylemini eyleme dönüştürerek İsrail ile tüm ilişkilerini kesmesi gerektiğini kaydetti. Duman, ancak bu şekilde samimi bir politika izlenebileceğini ifade etti.

 

Duman’ın ardından Abdulkadir Avcı dua yaptı. Etkinliğin sonunda ABD ve İsrail bayrakları yakıldı ve Filistinli şehitler anısına helva dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

İslami Analiz

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler