19 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
20:20
30-04-2018
  

Sakarya'da Nime-i Şaban Programı + FOTO

Sakarya Hendek Kur'an ve Ehl-i Beyt Derneği Cumartesi Nime-i Şaban İmam-ı Zaman'ın Veladet Programını Düzenledi

Facebook da Paylaş

 

 

 

Cumartesi günü Sakarya Hendek Kur'an ve Ehl-i Beyt Derneği'nin düzenlediği Nime-i Şaban programı Afganistanlı üniversite öğrencisi Abdullah'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Hüseyin Kaçan'ın sunduğu İmam-ı Zaman'ın Veladet Programında açılış konuşması için kürsüye gelen Ehl-i Beyt alimi Orhan Öz Hoca:

'Tüm inançlarda yer edinmiş olan ve emperyalizme karşı duran Mehdeviyet'in inkar edilmesinin veya yalnızca bunun Şia'ya mahsus olduğunu iddia edenlerin neyi amaçladıkları bellidir.' dedi. Daha sonra Mehdeviyet inancının Kur'an-ı Kerim'de nasıl yer aldığını zikretti.

 

Daha sonra kürsüye gelen değerli hocamız Aliekber Yurtseven Mehdeviyet ve Mehdilik inancının insanlığın yegane kurtuluşu yolu olduğunu, hem Ehl-i Sünnet'te ve hem de Şiilik'te Mehdilik inancının nasıl sağlam deliller üzerinde ispata ulaştığını anlattı.

 

Muhammed Mehdi Yurtseven'in okuduğu şiirin ardından Rukayye Saratov ve Betül Sutay kardeşlerimiz programa katılanların eşlik etmesi ile İmam Zaman duasını okudu. Daha sonra Hendek Kur'an ve Ehl-i Beyt Dernek Yönetimi kurban kesti ve konuklara ihsan yemeği ikram edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler