03 Aralık 2020 Perşembe Saat:
18:50
18-06-2016
  

Sakın İntikam Peşinde Olmayın

Ayetullah Sistani’nin Kerbela temsilcisi olan Ayetullah Abdulmehdi Kerbelai

Facebook da Paylaş

Shafaqna’nın Irak’tan bildirdiği habere göre, aynı zamanda Ayetullah Sistani’nin görüşlerinin halka iletildiği Kerbela’da Cuma hutbesinde halka seslenen Ayetullah Sistani’nin vekili Allame Şeyh Abdulmehdi Kerbela’i Silahlı güçlerin terör örgütlerine özellikle de IŞİD’le yaptığı mücadelenin bir vatan savunması olduğunu belirterek, geri aldıkları şehirlerde halka insancıl davranmalarını, mal ve hürmetlerini korumalarını istedi.

Allame Kerbelai sözlerine şöyle devam etti: “Irak tarihi sizin kahramanlık ve fedakârlıklarınızı yazacaktır. Savaşan ordu mensuplarımıza şunu belirtmek isterim ki ülkenizi ve tüm halkımızı IŞİD teröristlerinin işgalinden kurtarmak için savaştığınızı sakın unutmayın. İşgal edilmiş yerlerdeki bacı ve kardeşlerimiz, onları kurtarmak ve bu büyük fitneye son vermek için geldiğinizi bilmelidir”

Ordu mensuplarının asla intikam ve şiddet peşinde olamamaları gerektiğini söyleyen Allame Şeyh Kerbelai “Bunun gerçekleşmesi için de ahlaki, İslami ve insani kurallara uyulmalıdır. Bu konuda iki şey önemlidir. Birincisi savaşırken en azami derecede nefsinizi ve amellerinizi kontrol etmeli, ikincisi halka karşı insani ve İslami görevlerinizi unutmamalısınız. Asla İntikam peşinde olmayın” dedi.shafaqna

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler