06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
19:15
22-08-2016
  

Saldırılar Halkımızın İradesini Kıramayacak

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri

Facebook da Paylaş

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının yoğunlaşmasından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirterek, saldırıların Filistin halkının iradesini kıramayacağını ifade etti.

Hamas sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, gerginliğin tırmanmasının nedeninin işgalcinin Filistin halkına yönelik saldırganlığını sürdürmesi ve Gazze Şeridi'nde zorla yeni dengeler kurmak istemesi olduğu belirtildi.

Ebu Zuhri, işgal ordusunun saldırılarının Filistin halkının iradesini kıramayacağını ve direnişe savaşta yeni dengeler dayatmayı başaramayacağını söyledi.

İşgal ordusu dün gece Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun ve Beyt Lahiya'ya 60 civarında hava saldırısı düzenlerken sınırdaki işgal topçusu da atışlarını sürdürdü.

İşgal ordusu sözcüsü saldırıların dün Gazze Şeridi'nden atıldığını ve Sderot Yahudi Yerleşkesi'ne düştüğünü iddia ettiği bir füzeye misilleme olduğunu öne sürerken, Gazze Şeridi'nin fiili yöneticisi durumunda olduğu için atılan tüm füzelerden Hamas'ın sorumlu olduğunu söyledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler