04 Ağustos 2020 Salı Saat:
03:04
16-09-2015
  

Savaşı Başlatan Taraf Olmadık, Olmayız!

Bugün ülke için en büyük tehdit, düşmanın ülkeye yönelik nüfuz planlarıdır....

Facebook da Paylaş 

Devrim Muhafızları Birliği'nin komutanları ve personelleri ile görüşen Ayetullah Hamanei, gündeme ait önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda öne çıkan başlıklar şöyle;

- Eğer biz uyanık olursak düşmanın ümidi, ümitsizliğe dönüşür.

- "İslam Cumhuriyeti 10 yıl sonra bugün gördüğümüz İslam Cumhuriyeti olmayacak" diyorlar. Bu şeytani düşünce ve ümidin düşmanın kabinde yeşermesine müsaade etmemeliyiz.

- İslam İnkılâbı’nın temelleri sağlamlaştırılmalıdır. Bu, hem ordu komutanlarının hem de devlet erkânının vazifesidir.

- Düşman, kültürel saldırılarına devam ediyor. Toplumsal inançların içini boşaltmak ve onları yeniden şekillendirmek istiyor.

- Siyasi nüfuz için ülkenin yargı mekanizmalarına o da olmazsa yasama kurumlarına sirayet etmeye çalışıyorlar. Bir ülkenin yargı ve yasama kurumları başka bir ülkenin siyasi etkisi altına girerse o ülkenin gelişimi ve hareket şekli, düşmanın istediği doğrultuda olur.

- Bugün ülke için en büyük tehdit, düşmanın ülkeye yönelik nüfuz planlarıdır.

- Ekonomik ve güvenlik alanlarındaki nüfuz tehdidi elbette önemlidir. Ama daha da önemlisi, kültürel, siyasi ve fikirsel alanlarındaki nüfuz tehdididir.

- Ordu başta olmak üzere devletin ilgili kurumlarının güvenlik ihlallerine karşı gereken tedbirleri aldığını biliyoruz. Aynı şekilde ekonomi alanındaki yetkililerin de düşmanın ekonomik nüfuz çabalarını iyi görmeleri için gözlerini dört açması gerekir.

- Orduya bağlı istihbarat servisi, tehditlerin tespit edilmesi için çalışmalarına devam etmelidir.

-Biz hiçbir zaman savaşı başlatan taraf olmadık, olmayız. Ancak İslam Devrimi'nden sonra hep tehditlerle karşı karşıya kaldığımız için, ordu bu tehditler karşısında dikkatli ve uyanıklık olmalı her ihtimali göz önünde bulundurarak hazırlıklarını ona göre yapmalıdır.

- Bizim düşman diye tabir ettiğimiz şey; tamamen küresel bir diktatör olan, ülkelerin zayıflamasına ve insanların korkuya kapılmasına sebep olan Amerika'nın kendisidir.

- İslam Devrimi'nin asıl düşmanı; yıllar önce "istikrar", "anti-terörizm", "demokrasi" ve "barış" sloganları ile bölgeye gelenlerdir. O gün bu sloganlarla Ortadoğu'ya gelenler, bugün ülkelerin güvenliğini tehdit eden ve acımasız katliamlar yapan aşırıcı terör gruplarının yükselişi geçmesine sebep oldu.

- "Ortadoğu'da demokrasi" sloganı ile yola çıkan Amerika için bu slogan bugün asli sorun haline gelmiştir. Çünkü bölgenin en gerici ve en demokratik(!) rejimleri, ABD'nin desteği ile cinayet işlemeye devam ediyor.

- Bir milletin en tabii hakkı; milli onur, ulusal bağımsızlık, bilimsel gelişmeler, medeniyet, adalet, refah, İslami ahlak ve kurallarına göre özgürce yaşamaktır. Bunun içinde baskıcı ve zorba küresel güçlerin hâkimiyetine karşı direnmek gerekir. İdeal bir toplum, Allah'a doğru sürekli ve kalıcı dönüşümler yaşayan toplumdur.

- Düşman bir yandan İslam Cumhuriyeti'nin bölgede güç ve nüfuz sahibi olduğunu söylüyor diğer yandan ise uluslararası toplumların gönlünü almak için devrimci düşünceleri bir kenara bırakın diyor!

 

- İslam Devrimi'nin temelleri; akıl, Kur'an, Peygamber ve Ehlibeyt imamlarının öğretilerine dayanır. Bu nedenle uluslararası her platformda kendini ve inandığı değerleri savunacak güce de potansiyele de sahiptir.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler