19 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
20:19
19-02-2018
  

Şehit ve Şehadet Konulu Panel Düzenlendi

Şehit Metin Yüksel Platformu

Facebook da Paylaş


 

 

Şehit Metin Yüksel Platformunun organize ettiği Şehit Metin Yüksel’i anma etkinlikleri içerisinde İstanbul’da 17 Şubat 2018 Cumartesi günü Birlik Vakfı konferans salonunda ‘Şehit ve Şehadet’ konulu bir panel düzenlendi.

Panel öncesinde Grup İslami Direniş, Şehitler Ölmez, Kahrol Amerika ve Şehit Tahtında Rabbe Gülümser isimli  ezgileri seslendirdilr. Ezgiler sonrasında Şehit Metin Yüksel’i anlatan bir sinevizyon gösterildi.

İlk konuşmacı Mehmet Kaya idi. Konuşmasında “Şehit şahit demektir. Şahit olan, şahitlik eden demektir. Şehit sadece Allah için mücadele eden ve bu mücadelesi sonucunda canını Allah yolunda feda eden demektir. “

İkinci konuşmacı Mehmet Eşin’di. Eşin konuşmasında “Şehitler; kanlarıyla ümmet ağacını her dönemde sulamış, safların netleşmesi, sıklaşması, nifak ve riyanın ayrışması için bir turnusol kâğıdı görevini görmüşlerdir. Şehitler; ümmetin uyanması, dirilmesi, şahlanması için kanlarını yakıt yapmışlardır.” Dedi.

Üçüncü konuşmacı Ramazan Deveci idi. Deveci konuşmasında: “Şehitler tevhide şahitlik ederken Vahdete giden yolun işaret taşları olurlar. Şehitler Müslümanların ortak değeridir. Bugün birbirleri ile bir araya gelemeyen Müslümanlar aynı şehitleri saygı ile anmaktadır. Aynı dine, aynı Allah’a inanıyoruz, aynı peygambere inanıyor aynı kıbleye yöneliyoruz, aynı şehitleri anıyoruz ama niye İslami kardeşliğimizi hayata geçiremiyor, niye ümmet olamıyoruz diye düşünmemiz gerekiyor.  Bizler hangi mezhepten hangi, hangi ırktan, hangi cemaatten olursak olalım, ben Müslümanlardanım diyen kardeşlerimizle bir olamıyorsak, ortak düşmanlarımıza karşı, ortak hedeflerimiz için bir araya gelemiyor birlikte mücadele edemiyorsak ümmet olamamışız demektir. İslam’ın esası tevhid ve adalettir. Müslüman olmanın esası ise vahdettir.“ dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler