01 Haziran 2020 Pazartesi Saat:
03:45
06-01-2020
  

Şehitlerimiz Bursa'da Anıldı + FOTO

Ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi Bursa'da da Komutan Kasım Süleymanî ve Ebu Mehdi el-Mühendis için itiraz programı düzenlendi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Bursa'da yaşayan Direniş Cephesi taraftarları Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde 06 Ocak Pazartesi akşamı Komutan Kasım Süleymanî'yi anmak için bir araya geldi.

 

Program değerli Ehl-i Beyt alimimiz İshak Savcı Hoca'nın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra konuşma yapan Nur Muhammed Camii imamı ve aynı zamanda Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nin kurucularından olan Bülent Ayyıldız Hoca yaşanan gelişmeleri masaya yatırdı.

 

Kasım Süleymanî gibi isimlerin Lübnan'daki Hizbullah'ın, Yemen'deki Ensarullah'ın, Filistinde'ki Hamas ve el-Fetih gibi bir çok Direniş Cephesi oluşumunun temelindeki isimler olduğuna değinen Bülent Ayyıldız Hoca, yalnızca ibadet ve zikirle meşgul olmayan bu mücahitlerin insanların eğitiminde, Aziz İslam dinini yaymada ve verimli insanlar yetiştirerek bilinçli bir neslin oluşumundaki katkılarını anlattı.

 

Ayyıldız sözlerine şöyle devam etti:

 

"Afganistan'dan Filistin'e değin birçok sahada Kasım Süleymanî ve dostlarının Amerika ve Siyonist Rejim karşısında gerçekleştirdikleri faaliyetleri müşahade ettik. Onları yetiştiren kitap Kur'an'dan gayri bir kitap değildi. Onlar Ehl-i Beyt'i dinlediler ve Kur'an-ı Mecid'e göre hareket ettiler. Sonunda ise Kur'an'ın müjdelediği en yüce makam olan şehadete erdiler.

İslam İnkılabı tarihinde Süleymanî'den nice büyük insalar vardı; Şehit Çamran gibi, Şehit Behiştî gibi ama gelin görün ki, Kasım Süleymanî öyle büyük başarılara imza attı ki, mazlumların gönlünde taht kurdu ve İslam İnkılabı Merhum İmam Humeynî'nin cenaze töreninden bu yana böylesi bir kalabalığı görmemişti."

 

Türk medyasının iki yüzlülüğünü de eleştiren Bülent Ayyıldız Hoca sözlerine şöyle devam etti:

 

"Washington'da yaşayan elin Amerikalısı 'İran bugüne kadar altı bin askerimizi öldürdü' diye itirafta bulunurken bizim satılmış, iki yüzlü kalemşörler İran hiç bir zaman kafirle savaşmadı diyorlar. Süleymanî gerçek bir komutandı. Savaş meydanında bizzat bulunur, yorulduğu zaman bir tankın gölgesine uzanır ve istirahat ederdi. Peki, böyle isimler dışında askerinin yanında bulunan, zırhlı araçları içinde ya da konforlu odaları dışında mücadele eden komutan var mı? Bunları yazmazlar, yazamazlar! Bölgede azınlıkta olan İzdiler'in, Süryanîler'in, Türkmenler'in gelip kendisine teşekkür ettiği başka komutan var mı? İşte bunları yazmazlar, yazamaz bu satılmış FETÖ artığı kalemler!"

 

Ayyıldız Hoca'dan sonra söz alan Ehlader yönetim kurulu üyesi Hasan Bedel de Amerika gibi ahmak bir düşmana sahip olduğumuz için şükretmemiz gerektiğini dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

 

"Kırk yıldır İslam İnkılabı'nı yıpratmaya ve Direniş Cephesi'ni çökertmeye çalışan Amerika ve İsrail'in kendi kazdıkları kuyuya düşmesi ahmaklıktan başka bir şey değildir. Daha düne kadar Erbain günlerinde Irak' halkını İran'a karşı kışkırtan ve yüzbinlerce Iraklıyı sokağa dökmeyi başaran Amerika veyahut daha birkaç hafta önce Tahran başta olmak üzere İran'ın birçok eyaletinde İslam İnkılabı aleyhine sokağa döktüğü binlerce insan bugün Kasım Süleymanî ve Ebu Mehdi el-Mühendis için meydanlardaydı. Bunlar milyarlarca Dolar harcayarak büyük ve uzun vadeli stratejik planlar yaparak sahneye çıkıyorlar ama bir şehidin kanı bunların tüm oyunlarını alt üst edip, Müslümanları birbirine kenetlemeye yetiyor."

 

Medya ve sosyal medyada sık sık gündem olan İran'ın Pers yayılımcığına da değinen Hasan Bedel şunları söyledi:

 

"Madem ki bir Pers yayılımcığı var neden öyleyse bu Perslerin başında Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî gibi bir Türk, ordunun başında Kasım Süleymanî gibi bir Kürt ve el-Mühendis gibi bir Arap var!? Bunlar Şiiliği yaymaya çalışıyor diyorlar; Sünni Bosna'da düşmana karşı bir tane Körfez Arap ülkesi mermisi sıkılmamışken İran 2000'den fazla şehit verdi ve gidin bakın Saray Bosna'ya bir tane Şii camisi var mı orada? Sünni Filistin'e İsrail karşısında izzetli bir duruş sergilesin diye var güçleriyle yardım etti ve gidin bakın Gazze'de bir tane Caferî camii var mı? Bu nasıl bir basiretsizlik, bu nasıl bir riyakarlıktır sizde!"

 

Kasım Süleymanî'nin yerine geçen Komutan İsmail Kaanî hakkında da konuşan Bedel sözlerini şöyle tamamladı:

 

"1957 Meşhed doğumlu Hacı İsmail Kaanî'ye Meşhed halkı 'Agha İsmail' diye sesleniyor, politikacılar 'Gölge Adam', askerler 'Düşünen Beyin' diye hitap ediyorlar. Ama Direniş Cephesi içerisinde ona 'Şam Komutanı' diyorlar. Bunun sebebi de onun Şam Vilayeti'ni yani Irak'tan Filistin'e tüm bölgeyi karış karış biliyor olmasıdır. 

Aslında Kasım Süleymanî'nin şehadeti için bizler üzülürken bugünün yarınında Amerika ve İsrail çok üzülecek. Süleymanî'yi mumla arayacaklar."

 

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde gerçekleştirilen itiraz programı katılımcıların Bülent Ayyıldız Hoca'ya yaşananlarla ilgili sorularından sonra sona erdi.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler