10 Aralık 2019 Salı Saat:
21:51
26-03-2014
  

Senin Kaset Arşivin Mi Var?

Erdoğan kendisine bağlı kurumlar eliyle muhalefet partilerinin yöneticilerini dinletmekte midir?

Facebook da Paylaş
 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Erdoğan'ın önceki gün Ordu mitinginde yaptığı konuşmada, "eski İçişleri Bakanı İdris Naim şahin'in kaseti olduğunu" ileri sürdüğüne işaret ederek, "Nereden biliyorsun" diye sordu?


Başbakan Erdoğan'ın yaptığı çeşitli konuşmalarda Cumhurbaşkanı'nın ve partisine mensup bazı milletvekillerinin de kasetleri olduğunu ifade ettiğini hatırlatmıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Erdoğan'ın bu sözlerine dikkat çekerek,

"Bu durum, 2011 seçimlerinden önce miting meydanlarında 'bu özel değil genel bir ahlaksızlık' diye bağıran, kendisine yakın bir internet haber sitesi tarafından servis edilen görüntüleri halkın izlemesini tavsiye eden, hatta henüz YouTube'a bile yüklenmemiş bir kaseti ‘yakında çıkacak' diye önceden bildiren Erdoğan'ın kaset siyasetinde geldiği noktayı göstermektedir." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın bu zamana kadar kasetler üzerinden siyasi çıkar sağlamaya odaklandığını ve hiçbir ahlaki sınır dinlemeden kasetleri miting meydanlarına taşıdığını söyleyen Oran, Başbakan'ın şu soruları cevaplaması gerektiğini belirtti:

* Kendisine bakanları, danışmanları, milletvekilleri ve il başkanlarını kapsayan bir kaset arşivi kurmuş mudur?

* Cumhurbaşkanı'nı, danışmanlarını, milletvekillerini ve il başkanlarını dinletmekte midir?

* Kendisinde daha sonra kullanmak için sakladığı hangi tapeler ve kasetler vardır? Bunların içeriği nedir?

* Erdoğan kendisine bağlı kurumlar eliyle muhalefet partilerinin yöneticilerini dinletmekte midir?

 

* Bu dinleme kayıtları kendisine rapor halinde sunulmakta mıdır?

* Bu yasa dışı tapelerin içerikleri bir yerde saklanıp, arşivlenmekte midir?

 

* Erdoğan bununla da sınırlı kalmadan kritik mevkilerdeki kamu bürokratlarını da dinletmekte midir?

 

* Bu yolla bürokratlar fişlenmekte ve üstlerinde baskı kurulmakta mıdır?

* Cumhurbaşkanı'nın ‘benim dinlemiş olmam ihtimal dışı diyemem ama bu konuda korkum yok' açıklamasının hedefi esasında Erdoğan mıdır?

 

* Bu açıklama "Benim senin gibi sıfırlamalı konuşmalarım yok" anlamına mı gelmektedir?
 

Başbakan ne demişti:


"Ordu'da bizim aramızda tutunamayan bazıları da sahaya çıkmış. Ak Parti'nin oylarını nasıl azaltırız diye sağda solda dolaşıyorlarmış. Hele hele bunların içerisinde bir tanesi var ki benim yaklaşık 45 yıllık beraber olduğum, tanıdığım, bildiğim ve onu da belediye başkan olduğum zaman genel sekreter yardımcısı yaptığım, daha sonra partide kurucu yaptım. Partimin genel başkan yardımcılıklarından bir tanesini ona verdiğim ve daha sonra bakan yaptığım birisi.

Ama bu seçimde buradan büyükşehir belediye başkan adayı olmayınca, olamayınca biliyorsunuz istifa edip ayrıldı. Niye biliyor musunuz? Onun da şantaj kasetleri var. Onu da açıklayacaklar diye korkarak gitti, biliyorum."

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler