20 Mayıs 2019 Pazartesi Saat:
03:46
30-05-2018
  

Şeyh Ebuzer Turan Toprağa Verildi + FOTO

Ayetullah Cafer Subhani'nin Hz. Masume'nin Haremi'nde kıldırdığı cenaze namazında Merhum Ebuzer Turan toprağa verildi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Geçtiğimiz gün geçirdiği ani bir kalp krizi sonucu 39 yaşında hayata veda eden Üstat Abdullah Turan'ın oğlu Ebuzer Turan, dün Mukaddes Kum şehrinde toprağa verildi.

 

Cenazeye Kum şehrinde ilmi eğitim gören Türkiyeli alimlerin yanı sıra merhumun ülke dışından da birçok talebe arkadaşı ve yakınları katıldı.

 

Ayetullah Cafer Subhani'nin kıldırdığı cenaze namazında ise göz yaşları sel olup aktı. Hz. Masume’nin Haremi'nde kılınan cenaze namazının ardından merhum talebe kardeşimiz Ebuzer Turan'ın cenazesi omuzlar üzerinde Kum'daki Baki Kabristanlığı'na götürüldü ve edilen dualar eşliğinde toprağa verildi.

 

Evli ve 3 çocuk babası olan merhum kardeşimize Ehlader ailesi olarak Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret dilerken, geride kalan yakın ve dostlarına sabr-ı cemil diliyoruz.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Ramazan DARENDEVİ   31-05-2018 09:43

    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. "Alimin ölümü ile alemin öleceğine" inanan bir kişi olarak değerli alimimizin vefatından dolayı başta değerli babası Hacı Şeyh Abdullah Turan ve tüm Ehli Beyt dostlarının başı sağolsun. Allah cc merhum alimimizi Resulullah ve âlinin şefaatlarına mazhar eylesin.Hepimizin başı sağolsun.

Kategorideki Diğer Haberler