26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:13
28-10-2015
  

Şeyh Raid Salah'a 11 Ay Hapis Cezası

Siyonist rejimin askeri, siyasi ve güvenlik tehditleri bize korkutamaz...

Facebook da Paylaş


 

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik girişimleri ve Filistinlilerin, "Yahudileştirme" olarak nitelendirdiği, Kudüs'te yeni yerleşim yerleri kurulmasına en çok karşı çıkan Filistinli liderlerden biri olan Şeyh Raid Salah "Müebbet hapis tehditlerine rağmen ilkelerimizi ve özellikle Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı korumaya devam edeceğiz" dedi.

Şeyh Raid Salah sözlerine şöyle devam etti;

"Siyonist rejimin Filistin topraklarındaki varlığı, tamamen batıl ve yasadışıdır. Ama en kısa zamanda bu varlığı ortadan kaldıracağız (inşallah). Biz son nefesimize kadar ahdimizi ve sözümüze sadık kalmaya devam edeceğiz. Siyonist rejimin askeri, siyasi ve güvenlik tehditleri bize korkutamaz.

Sesimiz çıktığı kadar bağırarak diyoruz ki 'John Kerry'nin tebessüm ederek dile getirdiği saçmalıklar birer oyundan ibarettir ve bizim için hiçbir önemi yoktur. Bu sözlerin yeri, çöplüktür.

Kerry bir yandan Mescid-i Aksa'daki yasadışı İsrail işgalini ve saldırganlığını meşrulaştırmak için uğraşırken diğer yandan en doğal hakkımız olan 'Mescid-i Aksa'yı Savunma' direnişimizi engellemeye çalışıyor. Hatta Filistinlilerin direnişi bazen terörizm bazen de şiddeti tırmandıran hamleler olarak yorumluyor."

Edinilen son bilgileri İşgal rejimine ait Kudüs Merkez Mahkemesi'nin Vadi El-Cevz hutbesi davası olarak bilinen davada Şeyh Raid Salah hakkındaki hükmü karara bağlandı. Raid Salah, "şiddete teşvik" ettiği gerekçesiyle 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler