28 Ocak 2021 Perşembe Saat:
17:03
18-05-2015
  

Şeytanın Boynuzu Yemen'de Sınanacak!

Ensarullah'ın hedefi halk direnişe destek vermek ve Siyonist rejime karşı mücadele etmektir...

Facebook da Paylaş


 

Ensarullah Hareketi Dışişleri Komitesi Başkan Vekilili ve Siyasi Büro üyelerinden Şeyh Muhammed Kabli, Suudi Arabistan'ın Yemen saldırılarını kınayarak, 'Suudi Arabistan bu koalisiyonu neden İsrail aleyhine oluşturmadı?' dedi. Kabli sözlerine şöyle devam etti;

"Şeytanın boynuzu (Arabistan) Yemen'de büyük bir sınavdan geçecek. Bizim düşman karşısında elde etmiş olduğumuz başarılar ve halkımızın sarsılmaz iradesi diktatörlerin yandaş medyası tarafından yalan haberlerle örtbas edilmeye çalışılıyor. Koalisyon güçlerinin başlattığı saldırılar, Yemen halkını kenetlenmesine ve yaşananlara karşı akılcı yaklaşmasına sebep oldu.

Suudi Arabistan'ın desteklediği kişilerin vatan haini olduğu ve halkın temsilcisi olmadığı artık herkes tarafından biliniyor. Sabrı ve tahammülü tükenen Yemenli gençler direk olarak Arabistan'la savaşma kararı aldı. Bugün İslam dünyasının kanayan yarası olan Filistin meselesini unutturak isteyenler dikkatleri başka yöne çekmek için Yemen'e saldırmaya başladı. Fakat terör ve ifratın merkezi olan Suud rejimi attığı yanlış adımlarla kendisi için yeni sorunlar yarattı. Ensarullah'ın hedefi halk direnişe destek vermek ve Siyonist rejime karşı mücadele etmektir."

Şeyh Kabli'nin aktardığı son bilgiye göre, Arabistan'ın saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin'e yaklaştı. Bunlardan 435'i çocuk. Saldırılarda yaralananların sayısı ise 7 bin'in üzerinde.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler