21 Ekim 2018 Pazar Saat:
06:57
26-08-2017
  

Şii Camii'nde Katliam + VİDEO

Afganistan’ın başkenti Kabil’de İmam Zaman Cami’sinde gerçekleştirilen intihar saldırısının ardından silah sesleri yükseldi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan İmam Zaman Cami’sine polis üniformalı 4 saldırgan Cuma Namazı sırasında baskın yaptı. Terör örgütü IŞİD'in üstlendiği saldırıda şimdiye kadar 30 kişiden fazla Şii'nin yaşamını yitirdiği ve seksenden fazla da yaralı olduğu gelen haberler arasında.

 

Kabil'deki Khair Khane'deki Kala-i Necara mahallesinde dört saatten fazla süren saldırıda 30 kişinin ölümüne neden olmakla birlikte yaklaşık 80 kişi yaralandı.

 

200'den fazla kişinin katıldığı Cuma Namazı sırasında görgü tanıklarının anlattığına göre önce güvenlik güçleri üzerine bir el bombası atıldığı ve ardından kapı girişinde teröristlerden birisinin kendisini patlattığı ve diğer üç kişinin uzun namlulu silahlarla cami içerisinde bulunan Müslümanların üzerine ateş ettiği ve daha sonra cami çevresinde bulunan güvenlik güçleri ile çatıştıkları belirtildi.

 

Öte yandan bilindiği üzere bu, yıl içerisinde ülkedeki Şii camilerine yapılan ilk saldırı da değil. Kabil'in batısında ez-Zehra Camisi'nde Haziran ayı ortasında intihar saldırısı sonucu meydana gelen patlamada en az altı kişi ölmüştü. Bu ayın başlarında, Afganistan'ın batısındaki Herat şehrinde Cevadiye Camisi'ne düzenlenen bir saldırıda da en az 29 kişi hayatını kaybetmiş ve onlarca kişi yaralanmıştı.

 

  

 

Haberin Videosu İçin 

https://www.youtube.com/watch?v=KClVusryZS4

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler