19 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
14:54
16-08-2018
  

Şii Öğrencileri Katlettiler; 48 Şehit Var...

Yine Afganistan ve yine katliam; Afganistan ve Pakistan'da Şiilere saldırı düzenlenmeden neredeyse gün geçmezken bu kez de dün Afganistan başkenti Kabil'de üniversite sınavına hazırlanan Şii öğrencilerin gittiği bir eğitim merkezi hedef alındı.

Facebook da Paylaş
 
 
 
 
 
 
Başkent Kabil'in Hazara Şiilerinin ağırlıkta yaşadığı Dasht-i Barchi bölgesinde yaşanan elim verici bombalı saldırıda 48 kişi can verirken kurbanların hemen hemen hepsini öğrenciler oluşturuyor.
 
Yine İntihar Saldırısı
 
Bölge polis sözcüsü Haşmet Stanikzai, öğleden sonra saat dört gibi kendisine patlayıcılar sarmış bir canlı bombanın Mav'ud Eğitim Merkezinin içine girerek üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdiğini belirtirken enkazdan yeni kurbanların çıkarılabileceğini söyledi.
 
Afganistan Sağlık Bakanlığı ise dünkü intihar saldırısının bilançosununn en az 48 ölü, 67 yaralı olduğunu duyurdu.
 
Saldırı sırasında, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin içeride olduğu ama hazırlık sınıfında tam olarak kaç öğrencinin olduğu belli değil.
 
Geçtiğimiz iki yılda, DAEŞ ve Taliban tarafından Kabil'deki Şii cemaatine en az 13 bombalı saldırı yapıldı.
 
Dünkü saldırıda ilk önce Taliban saldırıyla hiç bir ilgisinin olmadığını açıklamış ama akşam saatlerine doğru 'Derslikte kızlarla-oğlanların beraber ders gördüğü' gerekçesi ile bu eylem gerçekleştirilmiştir açıklaması geldi. 
 
Öte yandan Afganistan'ın kuzeyindeki Baghlan eyaletinde bir kontrol noktasına düzenlenen saldırıda ise en az 9 polis ve 35 askerin öldüğü belirtildi.
 
Taliban'ın doğudaki Gazni eyaletine başlattığı büyük saldırıda ise en az 100 güvenlik gücünün öldüğü, onlarca sivilin de hayatını kaybettiğine dair haberler neredeyse her gün geliyor.
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler