26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:42
17-03-2016
  

Şimdi Sen Söyle Padişahım...!

Terörün her türlüsü kötüdür ve her türlüsünü şiddetle kınıyoruz.

Facebook da Paylaş

Terörün her türlüsü kötüdür ve her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Özellikle masum ve savunmasız sivillere yapılan terör eylemleri çok daha kötüdür. Rabbim bu vahşi cinayetin faillerine, iç ve dış amillerine, hamilerine, müsebbiplerine, teşvikçilerine, sevinenlerine lanet etsin; bu terörde can veren cümle vatandaşlarımıza rahmet eylesin, yaralılara da acil şifalar versin; çıkarları, hırsları ve ihtirasları uğruna kaos yaratmak isteyenler varsa onlara da akıl fikir versin...

Şöyle naklederler:


Eski dönemlerde iki padişah arasında bir savaş çıkar ve padişahlardan biri diğerini mağlup ederek onun tahtını ele geçirir ve ortalık yatıştıktan kısa bir süre sonra da mağlup padişahın tahtına kurulur. Aniden derviş görünümlü bir adam belirir sarayda. Huzura varmak için izin alıp içeri girer ve yanında getirdiği malları padişaha takdim eder.


Padişah:


– Hayırdır? Bu malları kim için getirdin?


Adam:


– Babam bunları sana vermemi söyledi.


Padişah şaşkınlık içinde:


– Daha buraya yeni geldik; baban benim önceki padişahı yeneceğimi nereden biliyordu ki bu malları bana göndermiş?


Adam:


– Ben bilmiyorum, babam öyle emretti ve ben de onun emrini yerine getiriyorum. Padişah bu söze ikna olmaz ve zorla gerçeği söylemesini emreder. Çaresiz kalan adam:


– Eğer canımı bağışlarsanız hakikati derim.


Padişah:


– Tamam, sana bir şey yapmayacağım.


Adam:


– Babam bu malları insanlar içinde en ahmak olan kimseye vermemi söyledi; ben de senden daha ahmak birini görmediğim için sana takdim ettim onları.


– Peki, benim ahmak olduğum kanısına nereden vardın?


– Çünkü sen zamanenin nasıl da dünkü krala ters döndüğünü ve onu alaşağı ettiğini kendi gözlerinle gördün. Buna rağmen, sanki sonsuza dek senin elinde kalacakmış gibi çok rahat bir şekilde tahta kuruldun, saltanatın gücüne-sarayına yaslandın! Şimdi sen söyle padişahım, yılanın nice insanları soktuğunu bilen biri nasıl olur da parmağını yılana uzatır, hem de yılanın, parmağını ısıracağını bildiği halde?! Buna binaen bundan daha ahmak kimse bulunur mu bu kadar insan içinde sen söyle?!

 

İlahiyatçı Musa Güneş

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler