04 Nisan 2020 Cumartesi Saat:
05:41
19-04-2018
  

Sinema'da Kerbela Açılımı

Mel Gibson ve Morgan Freeman, Kerbela Vakıası'nı anlatan Türk yapımı sinema filminde rol alacak.

Facebook da Paylaş

 

 

Hz. Nebi'nin (saa) gözünün nuru Kerbela Şehidi İmam Hüseyin'in (as) Kerbela'da şehit hunharca edilişi Türk sineması tarafından ekranlara taşınıyor.

 

Ahmet Turgut'un 'Aşkın Şehidi' adlı romanından beyaz perdeye uyarlanacak olan filmi Erhan Baytimur yönetecek ve 'Kerbela' filminde Hollywood'un dünyaca tanınmış iki ünlü aktörü Mel Gibson ile Morgan Freeman'ın rol alması için çalışmalar sürüyor.

 

Yapım Şirketi film için Mel Gibson ile görüşmelerin devam ettiği ve yakında sözleşme yapılacağı açıklandı. Gibson filmde; Yezid'in ordu komutanıyken, yaptığı hatayı farkederek İmam Hüseyin'in saflarına katılan ilk Kerbela şehidi olan Hürr bin Riyahi'yi canlandıracak. Uzun zamandır Müslüman olduğu konuşulan Gibson'ın, bir Türk yapımında rol almak için oldukça istekli olduğu öğrenildi.

 

Irak'taki emniyet sıkıntılarından dolayı Fas çöllerinde çekilmesi planlanan filmin diğer yıldızı Oscarlı aktör Morgan Freeman olacak. Usta aktör, filmde Şemun'u canlandıracak.

 

Kasım ayında çekimlerine başlanacak olan filmde Hz. Hüseyin'in (as) yüzü gösterilmeyecek. Ortadoğu Yapım Şirketi yetkilileri, filmle ilgili ilk detayları şöyle anlattı:

 

"Bu büyük yapımda başrolde yer alması için Mel Gibson ile görüşmeler başladı ve olumlu sonuçlanırsa, Mel Gibson'ın Müslüman olduğu iddiasının ardından ilk filmi 'Kerbela' olacak."

 

'Kerbela'nın unutulmaz bir eser olacağını belirten yetkililer, Kasım ayındaki çekimler öncesi hazırlıkların son hızla devam ettiğini söyledi.

 

Mel Gibson

 

Morgan Freeman

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler