09 Nisan 2020 Perşembe Saat:
16:20
13-03-2014
  

Siyonist İsrail Gazze`ye Saldırdı!

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman da Gazze'ye yönelik tehdit içerikli açıklamalarda bulundu.

Facebook da Paylaş 

İsrail savaş uçakları Gazze'ye hava saldırısı düzenledi. İsrail ordu sözcüsü, yaptığı açıklamada, "İsrail'i hedef alan füze saldırılarına karşılık 29 noktaya hava saldırısı düzenlendi" ifadesini kullandı.

İsrail radyosu, akşam saatlerinde Gazze sınırına 30 füzenin atıldığını iddia etmişti. çlen ya da yaralananın olmadığı saldırıların sorumluluğunu İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri üstlenmişti.

İslami Cihad, füze saldırılarının, İsrail'in dün harekete mensup 3 kişiyi öldürmesine misilleme olarak yapıldığını açıklamıştı. Siyonist İsrail ordusunun dün Refah kentine düzenlediği hava saldırısında 3 Filistinli hayatını kaybetmişti.
Beyt Hanun'da bir evde meydana gelen ve saldırı olma ihtimali üzerinde durulan patlamada ise, 3 kişi ölmüş, biri kadın ikisi çocuk, 7 kişi yaralanmıştı.

Bu arada, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman, sınır kentlerine yönelik roket saldırılarının ardından, Gazze'ye yönelik tehdit içerikli açıklamalarda bulundu.

Avigdor Liberman; "Gazze'ye düzenlenen iki saldırıdan sonra da bölgede sükunet sağlanamadı. İsrail'in, güney halkının güvenliğini sağlayabilmesi için Gazze'nin işgal edilmesi kaçınılmaz. Füze saldırıları karşısında sessiz kalmayacağız. Güney beldelerinde yaşayan İsraillilerin, evlerini 'Gazze'deki teröristlere' bırakması imkansız" şenklinde açıklamada bulundu.

İsrail'in Gazze'ye yaptığı hava saldırıları son dönemde arttı. Uzmanlar İsrail'in bu saldırılarını, Gazze'yi işgal etmek için bahane olarak değerlendiriyor.

 

on4haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler