26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:14
01-06-2016
  

Siyonist İsrail ile Müzakereler Faydasız

HAMAS hareketi, terör rejimi İsrail ile sözde barış müzakerelerinin faydasız olduğunu bildirdi.

Facebook da Paylaş

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, HAMAS'ın siyasi büro üyelerinden İzzet er-Reşak, siyonist İsrail'e karşı milli bir stratejinin olması gerektiğini belirterek, siyonist İsrail ile görüşmelerin faydasız olduğunu ve bundan dolayı Paris görüşmelerinin de Filistin adına bir yararı ve faydasının olmayacağını söyledi.

HAMAS yetkilisi, hiç bir zaman Fransa'daki sözde barış görüşmelerine ümit beslemediklerini belirterek, bu oturumun ve müzakerelerin Filistin halkına hiç bir yararı olmayacağını söyledi.

HAMAS yetkilisi, İslami direnişin işgal altındaki topraklarının hatta bir karışından bile vazgeçmediğini ve bu topraklar üzerinde oynanacak her türlü bölgesel ve uluslararası oyunlara ve oturumlara da karşı olacağını söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, 31 Mayıs Salı günü Siyonist belediye başkanlarından oluşan bir heyeti kabulü sırasında yaptığı konuşmada, "Biz, sizin temsil ettiğiniz İsrail halkıyla barışı inşa etmeye çalışıyoruz" dedi.

El-Celil'in köylerindeki ortak yaşamın Filistinliler ve İsraillilerin komşu iki devlet olarak barış içinde birlikte yaşayabileceklerini kesin bir şekilde gösterdiğini öne süren Abbas, tüm istediklerinin Filistin halkının 1967 sınırları dahilinde kurulacak devletinde "İsrail" devletiyle komşu olarak yaşaması olduğunu söyledi.

Abbas, "Niçin bazı kimseler uluslararası hukukun verdiği hakkı bize çok görüyor?" dedi. 57 Arap ve İslam ülkesinin İsrail ile ilişkilerini normalleştirmesini öngören Arap Barış Planı'nın iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Abbas, her İsraillinin Filistin halkıyla barışa inanmasını istediklerini ifade etti.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler