26 Mart 2019 Salı Saat:
13:06
14-12-2017
  

Siyonist Rejim Suudi Üzerinden Lübnan'ı Tehdit Etti

Siyonist Bakan Katz, İran'ın Lübnan'da kapsamlı bir füze tesisi inşa etmekte olduğunun farkında olduklarını söyledi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Arap Dünyasını saran İsrail flörtleşmesi, Suudi Arabistan üzerinden tüm 'samimiyeti' ile sürüyor. Suudi Basınına konuşan İsrail İstihbarat Bakanı Lübnan'a savaş tehdidinde bulundu.

 

Suudi Arabistan medyasına konuşan Siyonist Rejim İstihbarat Bakanı Yisrail Katz; İşgal Devleti'nin Lübnan'daki İran'a ait füze tesislerini vurabileceklerini duyurdu. Katz, "Lübnan'ı Taş Devrine Çeviririz!" tehdidinde bulundu.

 

Katz, "Askeri harekata girişip onlara engel olacağız, tıpkı Suriye'de olduğu gibi. Çok daha geniş ve güçlü bir saldırı olacak, bu kez tüm Lübnan hedef alınacak" dedi.

 

Siyonist Bakan Katz, İran'ın Lübnan'da kapsamlı bir füze tesisi inşa etmekte olduğunun farkında olduklarını söyledi.

 

Katz, İsrail'in 2006'daki savaşta Hizbullah'a karşı büyük bir hezimete uğrayarak Lübnan'dan geri çekilmek zorunda kalması konusu hakkında ilginç ifadeler kullandı. Katz, 11 sene önce yaşanan olayla bir piknikle karşılaştırdı ve "Size ifade ediyorum, Lübnan'ı taş devrine çevireceğiz" dedi.

 

Siyonist Bakan, "Aynı zamanda, savaş istemiyoruz, Lübnan'a zarar vermekle ilgilenmiyoruz ama bir Lübnanlının bize saldırmasını kabul etmeyeceğiz." dedi.

 

Suudi Arabistan-İsrail Yakınlaşması

 

Siyonist Rejim Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot da kısa süre önce Suudi Arabistan medyasına konuşmuş, tarihte bir ilk olarak gösterilen bu olay Suudi Arabistan-İsrail yakınlaşmasına kanıt olarak sunulmuştu. Siyonist komutanın Suudi Arabistan medyasına konuşmasıyla yaşanan şaşkınlığın gerekçesi, ilk kez yüksek rütbeli bir İsrailli askerin Suudi Arabistan’daki bir yayın organına konuşmasıydı.

 

Katz, Kudüs krizi konusunda Suudi Arabistan'ın İsrail-Filistin krizine ilişkin barış sürecinde rol oynayabileceğini öne sürdü. 

 

Tahran yönetimini bölgedeki gerçek ve en büyük tehdit olarak nitelendiren Eisenkot, İran'a karşı Riyad’la tam mutabakat içinde olduklarını söylemişti.

 

Siyonist Rejim ile Suudi Arabistan arasında yaşanan bu tuhaf yakınlaşmada ilk olarak iki ülke bakanları, birbirlerinin basınlarına konuşarak olumlu adımlar atmış, sonrasında ise birbirlerine güzellemeler yapmışlardı. İki ülke arasında gelinen son noktada ise Siyonist Rejim İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Suudi Arabistan Veliaht prensi Selman'ı İsrail'e davet etmişti.

 

Öte yandan Büyük Şeytan Başkanı Donald Trump'ın tartışmalı Kudüs kararı sonrası İstanbul'da dün düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'na ilişkin, Siyonist Rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu açıklamalarda bulundu. Netanyahu, Zirve'de yayınlanan deklarasyonun kendilerini etkilemediğini öne sürdü. Netanyahu, birçok ülkenin "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını ve büyükelçiliklerini buraya taşıyacaklarını" iddia etti.

 

Ajanslar

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler