17 Ekim 2021 Pazar Saat:
13:48
02-08-2018
  

Siyonistler Gençlerimizi Sinsice Götürüyor

Siyonistler kirli programlarına Türkiye’yi de dâhil etti: Gençleri işgal rejimi İsrail’de eğitecekler

Facebook da Paylaş

 

 

 

Yahudi Ulus Yasası ile dünya kamuoyunun tepkisini çeken İsrail, şimdi de düzenleyeceği ‘Kibbutz Gönüllüleri Programı’ ile Siyonist düşüncelerini gençlere zerk etmeyi amaçlıyor. 100 yıldan uzun bir süredir devam eden programa Türkiye’nin ilk kez dâhil edilmesi dikkat çekti. Program ile Türk gençlerin İsrail çiftliklerinde çalıştırılması planlanırken, İsrail’e gidecek gençlerin, Siyonist evlerinde kalacağı belirtildi.

 

Siyonist İsrail, ülkemizde çalışmalarını el altından yürütmeye devam ediyor. ‘Yahudi Ulus Yasası’ ile tartışmaların odağında bulunan Siyonist İsrail, çıkarılan yasanın ardından ilk iş olarak Türkiye’deki gençlere kanca attı. İsrail Büyükelçiliği’nin kapalı olmasına rağmen çalışmalarına devam ederek, program tertiplemesi de dikkat çekti. Yüzyıllık Siyonist ‘Kibbutz Gönüllü Programı’ ile Türkiye’deki yüzlerce genci İsrail’e götürerek, Siyonizm öğretisini aşılamayı hedefliyor. Siyonist program ile Türkiye ve İsrail arasında gençler üzerinden bir ‘gönül köprüsü’ kurmayı amaçlıyor.

 

TÜRKİYE İLK KEZ PROGRAMA DÂHİL EDİLDİ

 

İsrail, şimdi de gençler üzerinden tüm dünyaya Siyonist zehrini zerk etmeyi amaçlıyor. Kibbutz Gönüllü Programı ile 135 ülkeden yüzlerce öğrenciyi İsrail’e götürmeyi planlayan İsrail, programa ilk kez Türkiye’yi de dâhil etti. Türkiye’den yüzlerce genci program amacıyla İsrail’e götürmeyi planlıyor. Program ile İsrail’e giden gençlerin tarım ve turizm noktasında çalışmalarda bulunacağı kaydedilirken, gençlerin İsrail’de Siyonist aile evlerinde kalacağının belirtilmesi dikkat çekti. Bu yöntemle Türkiye ve İsrail arasında gençler üzerinden bir gönül bağı kurmayı hedefleyen İsrail, gençlere Siyonizm’i benimsetmeyi hedefliyor.

 

İSRAİL ELÇİLİĞİ EL ALTINDAN ÇALIŞIYOR

 

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesinin ardından Türkiye, İsrail büyükelçisinin ülkesine gitmesini tavsiye etmişti. İsrail elçiliğinin yasal olarak herhangi bir çalışma içinde olmaması gerekirken, elçiliğin el altından Kibbutz Gönüllü Programı’nı yürütmesi dikkat çekti. Öte yandan elçilik, hazırladığı program afişlerinde müzik, dans, spor ve tatil gibi gençlerin dikkatini çeken argümanları kullanıyor.

 

AMAÇ İSRAİL İLE GÖNÜL BAĞI KURMAK

 

Kibbutz Gönüllü Programı’nın hedefleri de dikkat çekti. Programın hedefinin gençlerle İsrail arasında gönül bağı kurmak olduğu ifade edildi. Diğer hedefleri ise şu şekilde:“İsrail’e kuruluşlar için gerekli bilgileri sağlamak, kuruluşların bilgi paylaşmalarına ve birbirlerinden öğrenmelerine izin vermek, İsrail’deki tüm gönüllü faaliyetler hakkında bilgi vermek.”

 

PROGRAMIN MİSYONU

 

Kibbutz kelime anlamı bakımından ‘toplamak’ anlamına gelirken, Kibbutz’un internet sitesinden yapılan açıklamada, ‘toplanma’nın şu anlama geldiğine dikkat çekildi: “Sosyal sorumluluk, toplumsal ve kooperatif yaşam ve Yahudi kültürü ve geleneği değerlerine derinlemesine kökten benzersiz bir İsrailli yerleşim türüdür.”

 

Siyonist Rejim İstanbul Başkonsolosluğu resmi sitesinde konuyla ilgili şu metinler yer almakta:

 

Kollektif Çiftlikler - Kibbutzim: Kuzeyde Golan Tepelerinden güneyde Kızıl Denize kadar İsrail’deki toplam 269 kollektif çiftlik’de (Kibbutzim) yaklaşık 120,500 kişi yaşamaktadır. Kibbutz genellikle tarımsal nitelikte ve üyelerinin herhangi bir kişisel servete sahip olmadığı ve topluluğun tüm ihtiyaçlarının sorumluluğunu üstlenen, gönüllülerden oluşan bir topluluktur.

 

Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce genç Kibbutz’larda gönüllü çalışmak için İsrail’e gelmektedir. Türkiye’den ise, genellikle ziraat fakültesi öğrencileri yaz stajlarını tamamlamak için Kibbutz’lara katılmaktadırlar.

 

MASHAV (Uluslararası İşbirliği Merkezi): İsrail’in uluslararası kalkınma programı hızlı bir sürdürülebilir kalkınma sağlamak için “know-how”, yeni teknolojiler ve denenmiş çözümler içeren kendi kalkınma deneyimlerinden yararlanır. Başlangıcından bu yana MASHAV (Uluslararası İşbirliği Merkezi) gelişen dünyada 140 ülkeden binlerce kişiyi, İsrail’de ve yurt dışında eğitmiş ve dünya çapında kendi uzmanlık alanlarında düzinelerce proje geliştirmiştir.

 

Ehlader HABER

 

  

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler