26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:44
12-08-2017
  

Siyonistler Zulme Doymuyor

HRW'nin raporuna göre:İşgal Rejimi Elli Yılda 14.595 Kudüslüyü Zorla Çıkardı

Facebook da PaylaşFilistin enformasyon merkezinin haberine göre, Uluslararası İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) hazırladığı raporda siyonist işgal rejimi Kudüs'ün doğu kısmını işgal ettiği tarihten 2016'nın sonuna kadar 14.595 Kudüslüyü zorla çıkardı. Raporda işgal rejiminin ırkçı ayrım politikası neticesinde bu insanların kendi topraklarında yaşama haklarından mahrum edildiklerine dikkat çekildi.

HRW'nin raporuna göre siyonist işgal rejimi Doğu Kudüs'ü işgal ettiği tarihten bu yana Doğu Kudüs bölgesinde yaşayan binlerce Filistinliyi çifte standartçı ırkçı politika izleyerek şehri terk etmeye zorladı.

Raporda işgal rejiminin Kudüslülere uyguladığı ırkçı politikadan dolayı birçokları evlerini kaybetti, çadırlarda yaşamaya zorlandı, sonrasında buralarda yaşama hakkından da mahrum edilerek tamamen şehri terk etmeye zorlandı.

HRW'nin raporuna göre işgal rejiminin Doğu Kudüs'ü işgal ettiği Haziran 1967'den 2016'nın sonuna kadar geçen süre içinde en az 14.595 Kudüslünün kimliğine el kondu ve dolayısıyla Kudüs'te yaşamaları engellendi.

Rapora göre işgal rejimi Kudüslülerin kimliklerini gasp ederken belli bir adreslerinin olmadığı iddiasını gerekçe olarak kullandı. Fakat son dönemde çok sayıda Kudüslüyü de yakınlarından birinin işgal güçlerine yönelik eylemlere karışmasından dolayı toplu cezalandırmaya tabi tutarak Kudüslü kimliklerine el koydu.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler