05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:40
05-02-2013
  

Siyonistlere Karşı Direnişte Suriye Başrolü Oynadı

Düşmancıl politikalar önünde yıllarca ayakta duran Suriye yönetimi, halkın desteğine haizdir.

Facebook da Paylaş
 

şAM - İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Başkanı Said Celili, Suriye'nin direnişi desteklemede temel rolünün olduğunu belirterek, Siyonist varlıkla normalleşme hattını izleyen rejimler karşısında ayakta kalan kale olduğunu vurguladı.

Celili, düşmancıl politikalar önünde yıllarca ayakta duran Suriye yönetiminin, halkın desteğine haiz olduğunu, Suriye halkının da direniş ve yolunu seçtiği zaman onur yolunu seçtiğine dikkat çekti.

Celili, şam'da bugün düzenlediği basın konferansında, Halk ve yönetim olarak Suriye'nin davalarını savunması sebebiyle, intikam almayı sürdüren düşman planlara maruz kalmaya devam edeceğini ifade etti.

Celili, İran'ın krizin başından bu yana Suriye içi çözümü belirttiğini, Suriye halkı desteğinin ise devletin alt yapısını yıkmakla değil bilakis, krizden tek çıkış yolu olan ulusal diyalog yoluyla olacağını vurguladı.

Celili, Direnişin Siyonist varlığa karşı bütün zaferlerinde Suriye rolünün temel olduğunu belirterek, işgalci varlığın bu hezimetlerin üstünü örtbas etmek için, İslam alemini birbirine düşürmek ve ülkeleri arasında anlaşmazlıkları yamak için planlar ve komplolar düzenlediğine dikkat çekti.

Celili, Suriye'de komployu aktifleştirmedeki hedefin, İslam aleminin Siyonist varlığa göz yumması olduğunu ifade ederek, bu varlığın zayıflığını güçlendirmek için bazı planlar yaptığının farkında olduklarını söyledi.

Suriye'ye saldırının en bariz delaletlerinin doğrudan müdahale yoluyla Suriyeliler arasında anlaşmazlıkları körüklemek olduğunu belirten Celili, Siyonist varlığın eski savaşlarında olduğu gibi bugünde Suriye'ye saldırısından dolayı da pişman olacağını vurguladı.

Celili, İran'ın Siyonist saldırıya karşı Suriye'yi desteklemek için uluslararası toplumdaki gücünden faydalanacağını söyledi.

Celili, Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad'ın sunduğu siyasi programın ulusal diyalog için gereken temel olacağına işaret ederek, Suriye halkının da ülkelerine olumlu yansıyacak sonuçlara varmada diyalog yolunda yürümelerini umut etti.

Askeri seçeneğin Suriye krizinin çıkış yolu olamayacağına dikkat çeken Celili, dış müdahale, terör ve şiddet eylemlerinin tümden kınandığını belirterek, çözümün kendi geleceğini kendisinin kararlaştırması gereken Suriye halkı kanalıyla Suriyeli olacağını vurguladı.

Laricani: Suriye Halkı Direniş Siyasetiyle Zafere Erişecek

Diğer yandan İran şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İsrail'in şam Kırsalında bilimsel araştırma merkezlerinden birine yönelik saldırısını kınayarak, cereyan edenlerin Suriye'yi hedef almak ve Siyonist varlığa istediğini yapması için kendisine fırsat sağlamaya varan komplo çerçevesinde geldiğini belirtti.

Laricani, Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihad el-Lahham ile düzenlediği telefon görüşmesinde, Suriye halkının direniş ve meydan okuma yolunu benimsemesiyle krizden zaferle çıkacağını vurguladı.

Kendi yönünden el-Lahham İran'ın İsrail saldırı ve komplolarına meydan okuyan Suriye halkını destekleyen tutumuna işaret ederek, Suriye'de krizi körüklemede parmağı olan ülkelerin işgalci Siyonist varlığın saldırılarına yönelik parmağını bile kıpırdatmadığını bir köşede suskun kaldıklarını vurguladı.

 

SANA

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler