13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat:
12:01
13-06-2015
  

Siz Korumazsanız, Biz Koruruz!

Sizin asli vazifeniz namaz kılan insanların can güvenliğini sağlamaktır...

Facebook da Paylaş

 

Bahreyn'in önde gelen âlimleri, Bahreyn'de cami imarına izin verilmemesi, mevcut mescitlerin yıkılması ve son zamanlarda artan cami saldırılarına ilişkin halife rejiminin tutumlarını kınayan bir bildiri yayımladı. Şeyh İsa Kasım, Seyit Cevad el-Vedai, Seyit Abdullah el-Karifi, Şeyh Abdulhüseyin el-Satri, Şeyh Muhammed Salih el-Rabi'i vb. isimlerin imzasını taşıyan bildiride şu ifadelere yer verildi:

"İstikrar ve emniyetin olduğu bir ülkede yaşamak her insanın doğal hakkın ve arzusudur. Güven ortamının olmadığı bir ülkede halkın kendi emniyetini sağlamasına veya ülkedeki mevcut güvensizlik ortamına itiraz etmesine hükümet tarafından izin verilmemesi akıl ve izana aykırıdır.

Mescitlerin yıkılması maalesef bugün karşı karşıya olduğumuz acı bir gerçektir. Mescitlerin korunması için Halk Komitelerine izin verilmemesi bu halkın zararına olacaktır. Çünkü mescitler, terör eylemlerini gerçekleştirenlerin hedefi konumuna gelmiştir. Her aklıselim insan, bölgede yaşanan gelişmeler ve teröristlerin camii, türbe ve namaz kılanlara saldırması karşısında camilere ve mezhebi merasimlere giriş çıkışların kontrol altında tutulması gerektiğini kabul eder.

Bu alanda yapılacak her girişim halkın faydasına olacaktır. Bugün Bahreynlilerin kendi emniyetini sağlamasına müsaade etmeyen halife rejiminin ülke yöneticisi olarak bu halkın güvenliğini sağlayacak nasıl bir seçeneği var diye soruyoruz?

Son olarak mescitlerin korunması görevini üstlenen halkımızın her türlü siyasi eylem ve söylemden uzak durması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. Çünkü sizin vazifeniz namaz kılan insanların can güvenliğini sağlamaktır."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler