03 Temmuz 2020 Cuma Saat:
21:57
04-06-2018
  

Son Dünya Kudüs Günleri'nin Kıymetini Bilelim!

Geçen ay Kudüs’e sevdalı yüreklerle yaptığımız istişare sonucunda, bu sene Türkiye’mizde ‘Dünya Kudüs Günü’nü sanki son ‘Dünya Kudüs Günü’ymüş heyecanı içerisinde ihya etme kararı aldık ve bu konuda ‘2018 Dünya Kudüs Günü İhya Platformu’nu kurduk.

Facebook da Paylaş

 

 

                                       Kemal Kemahlı 

 

Batılı sömürgeci devletlerin ‘Ortadoğu’, bizim ise ‘Batı Asya’ dediğimiz ve adeta insanlık tarihinin beşiği mesabesindeki bu savaş yorgunu topraklarda özellikle son on yılda meydana gelen tarihi olaylar, kulağımıza, insanlık tarihinin sonuna doğru yaklaştığımızı fısıldamakta adeta.. Savaşlar, katliamlar, doğal afetler ve maneviyat erozyonuyla boğuşan coğrafyamızın hiç şüphesiz en sancılı ve kırılgan noktası, Filistin coğrafyası ve tabi ki Kudüs’ümüzdür! Sözde ‘Arap Baharı’ ile Müslümanların ve dünyadaki tüm özgürlük taraftarı insanların gündeminde geri sıralara düşen/düşürülen Kudüs/Filistin meselesi, bugün geldiğimiz noktada yeniden insanlığın ilk ve en önemli gündem maddesi haline gelmek üzeredir ve gelmek zorundadır.

 

ABD’nin aklı noksan başkanı Trump’ın fütursuzca bir kararla büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıması ve on yıldan fazladır devam eden Gazze’ye yönelik Siyonist ablukanın artık dayanılmaz bir hal alması Filistinlileri ve dünya Müslümanlarını patlama noktasına getirdi. Artık her iki taraf için de bu noktadan dönüş, yani taviz söz konusu olamaz. Birinden biri galip gelecektir. Biz Müslümanlar, Rabbimizin Kur’an-ı Kerim’de vaat ettiği üzere galip geleceğimize, Kudüs’ümüzü işgalden kurtaracağımıza ve bunun çok yakın olduğuna inanıyoruz.

 

Dünyanın en şerli ve en şerefli; en inançsız ve en inançlı; en aşağılık ve en yüce; en zalim ve en merhametli; en kafir ve en mümin insanları bugün Batı Asya’da ve özellikle de Filistin’de karşı karşıyadır. Bizler mitinglerde Gazze halkı için, ‘Gazze Gazze el-Ardu’l İzze’ (Gazze Gazze İzzetli Topraklar) sloganını veya ‘Gidin İsraillilere Söyleyin! Biz, Muhammed Ordusuyuz Geri Döndük ve Kudüs Yolunda İlerliyoruz’ pankartını boş yere taşımıyoruz/atmıyoruz. Siyonist ve emperyalist zalimlerle nihai olarak hesaplaşacağımız günlerin yaklaştığını yürekten hissediyoruz.

 

İşte! Bu kritik zaman diliminde yine bir ‘Dünya Kudüs Günü’nün eşiğinde bulunuyoruz. Rahmetli İmam Humeyni’nin İslam alemine ve hatta tüm insanlığa hediye ettiği ve Ramazan ayının son Cuma günü olarak belirlenen ‘Dünya Kudüs Günü’, bu sene 8 Haziran tarihine denk geliyor.

 

Geçen ay Kudüs’e sevdalı yüreklerle yaptığımız istişare sonucunda, bu sene Türkiye’mizde ‘Dünya Kudüs Günü’nü sanki son ‘Dünya Kudüs Günü’ymüş heyecanı içerisinde ihya etme kararı aldık ve bu konuda ‘2018 Dünya Kudüs Günü İhya Platformu’nu kurduk.

 

Söz konusu platformu kurmaktan amacımız; Siyonist İsrail’i yeryüzünden silecek ve Kudüs’ümüzü özgürleştirecek sürece, Türkiye Direniş Cephesi Dostları olarak elimizden gelen azami katkıyı sunmaktan ibarettir.

 

Bu bağlamda platform olarak aldığımız karar neticesinde, ülkemizin her il ve ilçesinde ‘Dünya Kudüs Günü’nü özellikle Cuma namazı çıkışlarında ihya edecek etkinliklerin organizasyonlarına vesile olmayı hedefliyoruz.

 

Allah’a hamdolsun ki, özellikle Mustazaflar Cemiyeti (HÜDA PAR) Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da hemen hemen her il ve ilçede ‘Dünya Kudüs Günü’nü geniş kitlelerin katılımıyla ihya etmektedir. Biz, platform olarak bu kardeşlerimizin düzenledikleri etkinliklere katılacağız ve onları destekleyeceğiz.

 

Ayrıca İstanbul, Sakarya ve Bursa gibi illerimizde senelerden beri düzenlenmekte olan ‘Dünya Kudüs Günü’ yürüyüşlerine ve basın açıklamalarına da katılmaya devam edeceğiz.

 

Bu arada AGD ve Saadet Partisi'nin Dünya Kudüs Günü'ne sahip çıkmayı sürdüreceğini de yakından biliyoruz. 

 

Yaptığımız araştırmada geçen sene aşağıdaki illerde ‘Dünya Kudüs Günü’ etkinliği düzenlenmediğini tespit ettik. Bu iller şunlar:

 

Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Şırnak, Bartın, Ardahan, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce.

 

Bizim ‘2018 Dünya Kudüs Günü İhya Platformu’ olarak teklifimiz şu: Yukarıda adı geçen 65 ilimizde ve hatta başarabilirsek bu illerimizin ilçelerinde Cuma namazı sonrası kitlesel basın açıklaması, yürüyüş, salon ve mescit toplantıları veya en azından o illerin merkez camilerinin etrafında cemaatin göreceği şekilde Kudüs Günü ile ilgili bilgilendirici afiş çalışması yapmaktır.

 

Bu 65 ilde yaşayan ve sosyal ilişkileri güçlü olan Kudüs sevdalısı birkaç kardeşimiz, rahatlıkla bu bahsettiğimiz etkinliklerden en az birisini icra edebilir.

 

Çağrımızın ulaştığı bu illerdeki ve bu illerin ilçelerindeki kardeşlerimizden veya bu il ve ilçelerde tanıdığı olan kardeşlerimizden bizimle [email protected] adresine e-mail atarak irtibata geçmesini talep ediyoruz.

 

Aziz Kudüs sevdalıları dem bu demdir! Büyük Şeytan ABD ve ona hizmet eden satılmış Arap rejimlerinin Kudüs’ümüzü elimizden çalmaya yeltendiği ve Gazze başta olmak üzere Siyonist askerlerin ateşi altında yaşayan Filistinli kardeşlerimizin ‘Bize yardım eden yok mu?’ feryadının arşa yükseldiği bu günlerde evimizde oturursak bunun hesabını ruz-i mahşerde veremeyiz.

 

Kardeşlerimizden düzenledikleri etkinlikleri fotoğraflamalarını veya videoya çekmelerini ve kudusgunu.com sitesinde yayınlanmak üzere bize göndermelerini istiyoruz.

 

‘Ferecin (insanlığın kurtuluşunun) Kilidinin Filistin Meselesi’ olduğu şuurunu kuşanan siz aziz kardeşlerimizin, bizlerin bu çabasına yürekten destek vereceğine inanıyor ve bu vesileyle Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyoruz.

 

‘Özgür Kudüs İsrail’siz Dünya’ ülküsünü yaşatan tüm dostlara selam olsun!

 

 

http://www.kudusgunu.com/kemal-kemahli-yazdi-son-dunya-kudus-gunlerinin-kiymetini-bilelim_h21401.html

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler