22 Ekim 2020 Perşembe Saat:
20:13
27-01-2015
  

Sorunlardan Kurtulmanın Tek Yolu Vahdettir

Müslümanlar arasında fitne ve tefrikaya yol açacak her türlü girişimden uzak durulmalıdır...

Facebook da Paylaş

 

Lübnan İslami Tevhit Hareketi Liderlik Konseyi Başkanı Şeyh Haşim Minkare, Müslümanların birlik ve beraberliğinin inkar edilemez bir gerçek ve ilahi bir emir olduğunu vurgulayarak Müslümanlar arasında fitne ve tefrikaya yol açacak her türlü girişimden uzak durulması gerektiğinin altını çizdi.  

Şeyh Haşim konuşmasına şöyle devam etti:

"Vahdet, Müslümanların içine düştüğünü sorunlar sarmalından çıkaracak tek silahtır. Siyonist İsrail'in günü birlik saldırıları, İslam'ın kutsallarına hakaret, radikal grupların cinayetleri, bazı Arap ülkelerinin sapkın fetva ve uygulamaları vb. birçok sorunların temelinde Müslümanların vahdetten uzak olması yatıyor. Bu nedenle her bir Müslüman uyanık olmalı ve fitneye geçit vermemelidir.

Vahdet Haftası'nda düzenlenen "İslami Vahdet Konferansı", Ehlisünnet ve Şia alim ve kanaat önderlerini bir araya getirmiştir. İslam aleminin sorunları masaya yatırıldı ve çözüm yolları için görüş alış verişinde bulunuldu. Bizler, Kuran ve Peygamber gibi ortak değerleri ölçü kabul edersek, İslam düşmanlarının Müslümanlar arasına ekmeye çalıştığı ayrılık ve ötekileştirme tohumlarını yeşermeden söküp atabiliriz.

Maalesef İslam adına cinayetler işleyen sapkın terör grupları hiç kimsenin onaylamayacağı işlere kalkışıyor. Bu aşırıcı grupların asıl hedefini insanlara tanıtmak alimlerin ve düşünürlerin asli vazifesidir. Aşırıcı gruplar, bazı Müslüman ülkelerde hakim olan istikrasızlıktan su istifade ederek bu ülkeleri hedef tahtasına oturtmuştur. Alimler bu olaylara müdahil olmalı ve terör grupları üzerinde hakim olan anomali durumun diğer Müslümanlara da sirayet etmesinin önünü almak için çözüm yolları üretmelidir."

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler