25 Ekim 2020 Pazar Saat:
11:55
21-11-2017
  

Süleymani'den Ayetullah Hamanei'ye Tebrik Mesajı

İran Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Süleymani

Facebook da PaylaşIrak ve Suriye'nin İslami direniş hareketlerinin terör fitnesi karşısında elde ettiği tarihi zaferleri ile temelinin Amerikan-Siyonist eksenine dayanan bir örgüt olan DEAŞ'in El Bukemal'deki bayrağının indirlmesi neticesinde bu terör örgütünün bölgedeki hakimiyetinin tamamen sona ermesi dolayısıyla İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'ye önemli bir mesaj ileterek bu büyük başarıdan dolayı İslam İnkılabı Rehberi'ni tebrik etti.

Tümgeneral Süleymani bu mesajda şu ifadelere yer verdi:

6 sene önce Emir-ül Müminin Hz. Ali'nin (a.s) döneminde de olduğu gibi Müslümanların bilincini zedelemeye çalışan bir fitne bu defa Siyonizm ve sulta düzenine bağlı olarak yıkıcı bir fırtına misali İslam dünyasını tehlikeli gücüne maruz bıraktı.

Bu tehlikeli fitne, İslam dünyasını ateşe verip Müslümanları birbirlerine düşürmek için düşmanlar tarafından oluşturuldu. "Irak ve Şam İslam Devleti" ismi altında tetiklenen bu kinci hareket, ilk aylarından beri on binlerce genci aldatarak, İslam dünyasının iki etkili ve belirleyici ülkesi Suriye ve Irak'ı büyük bir krize sürükleyip bu ülkelerdeki yüz binlerce kilometre kare büyüklüğünde olan bir bölgede bulunan köyleri, kentleri ve önemli yönetim merkezlerini işgal altına aldı; bu bölgelerde bulunan iş yerleri ile fabrikaların yanı sıra yollar, köprüler, rafineriler, doğalgaz ve petrol kuyuları, elektrik santralleri gibi alt yapı tesisatlarını tahrip ederek önemli ve değerli tarihi eserleri kalbinde barındıran kentleri de bomba yerleştirip yerle bir etti.

Bu vakaada gösterilmesi mümkün olmayan epey acı verici cinayetler meydana geldi; çocukların kafasının kesilmesi, erkeklerin ailelerinin gözleri önünde derilerinin diri diri soyulması, suçsuz kadınlarla kızların esir alınıp tecavüze uğraması, insanların diri diri yakılması ve yüzlerce gencin toplu şekilde katledilmesi.

Sözü geçen fitnede, Müslümanlara ait binlerce cami ile kutsal mekan, tahrip edildi ve bazen de içinde bulunan imamlar ve namaz kılmak için bir araya gelen insanlarla birlikte patlatıldı.

ABD'nin şu anda bakanlık konumuna yerleşen resmi bir makamın bizzat itiraflarına dayanarak tüm bu cinayetler, temellerinin Amerika'ya dayanan örgütlerce yürütülmüştür ve günümüzde de hala uygulanmaya devam edilmektedir.

Yüce Allah'ın yardımı ile muazzam Resulümüz (s.a.a) ile Ehl-i Beyt'in (a.s) inayetleri devamında bu tehlikeli komplonun sona ermesini hayata geçiren etken, tüm imkanların birleşmesine neden olan sizin tedbirli ve düşünceli liderliğiniz ile birlikte büyük merci Ayetullah Sistani'nin yol göstermesidir.

Hiç Şüphesiz Suriye ve Irak devletleriyle bu ülkelerin Haşdi Şabi başta olmak üzere ordusu ile gençlerinin direnmesiyle birlikte Seyyid Hasan Nasrullah'ın onurlu liderliği sayesinde belirleyici bir rol üstlenen Hizbullah Hareketi de bu tehlikeli olayın hezimete uğratılması için gayet etkiliydi.

Katiyen İran İslam Cumhuriyeti'nin milletiyle devletinin özellikle de sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis, Savunma bakanlığı ve askeri-güvenlik teşkilatlarının değerli rolü ve yukarıdaki ülkelerin milletleriyle devletlerine verdiği destekler ise takdire layıkdır.

Sizin tarafınızdan bu savaş maydanında görevlendirilen bir asker olarak, Amerikan-Siyonist örgüt olan DEAŞ'ın El Bukemal'deki hezimeti sonucu terör örgütünün bayrağının indirilip yerine Suriye bayrağının havalandırılmasıyla bu pis ve kirli oluşumun sona erdiğini ilan ediyor canını İslam yolunda feda eden tüm komutanlar, isimsiz mücahitler ile İranlı, Iraklı, Suriyeli, Lübnanlı, Afganistanlı ve Pakistanlı türbe kruyucusu şehitleri ile gazileri tarafından elde edilen bu belirleyici zaferden dolayı zat-ı alinizi, İran'ın büyük milleti, Irak ve Suriye'nin masum halkı ve dünyanın diğer Müslümanlarını tebrik ediyor bu başarıdan dolayı yüce Allah'ın karşısında diz çüküp şükretmek için alnımı toprağa sürmek istiyorum.

 

mehrhaber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler