08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat:
20:25
26-11-2015
  

Suriye Hükümeti'nin En Büyük Suçu!

Batı'daki propagandanın kamuoyunu aldatmaya yönelik rolü çok güçlüdür...

Facebook da Paylaş

 

Vietnam Savaşı'ndaki muhabirlik döneminden itibaren, emperyalist doğrultuda olduğunu savunduğu ABD ve Birleşik Krallık'ın dış politikasını sert bir dille eleştiren John Pilger, RT (Rossia Today) kanalına yaptığı açıklamalarda "İngiltere, Amerika, Fransa ve Türkiye'nin, IŞİD terör örgütünün varlığını idame ettirmesinde hayati rolü var" ifadelerini kullandı.

John Pilger sözlerine şöyle devam etti;

"Emperyalistler düzenlerin eylemleri, dünyanın çok kültürlü ve çok mezhepli ülkelerini çöküşün kıyısına getirdi. Batı'nın hamleleri, teröristlerin Suriye'de dümeni kontrol altına almasının asıl sebebidir.

Batı'daki propagandanın kamuoyunu aldatmaya yönelik rolü çok güçlüdür. Batı'nın kendi çıkarlarını elde etmek için medyayı bu denli etkin kullanacağını düşünmezdim.

Suriye'nin en büyük suçu, bağımsız bir devlet olarak ayakta kalmaya çalışmasıdır(!). Suriye, bölgede İsrail'in egemenliğine karşı durdu. İran ve Hizbullah ile birlikte Direniş Cephesi'nin bir parçası oldu. Bugün Rusya'nın desteğini de aldı.

Eğer Suriye'de bir seçim olursa, insan haklarından dem vuran ülkedeki tüm azınlık grupların Suriye hükümetinin bu hakları koruyanlardan birisi olduğunu söylediğine şahit olacağız. Bunda kimsenin şüphesi olmasın."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler