04 Ağustos 2020 Salı Saat:
02:44
22-09-2012
  

Suriyeliler isyancıları sevmiyor

Suriyeliler isyancıları sevmiyor Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Mısır?da yayımlanan bir dergiye yaptığı açıklamada ?Silahlı gruplar devlete karşı terör uyguluyor. Toplum isyancıları sevmiyor. Arap Baharı kargaşadan başka bir şey getirmedi? dedi

Facebook da Paylaş

 

 
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Mısır'da yayımlanan El Ahram el Arabi dergisine yaptığı açıklamada “Arap Baharı'nın kargaşadan başka bir şey getirmediğini ve Suriyeli isyancıların kazanamayacağını” söyledi.

El Ahram el Arabi dergisine yaptığı açıklamada, Esad, savaşan iki tarafın eşit olduğunu ve karşılıklı konuşmanın “tek çözüm” olduğunu söyledi. Esad, hükümetinin Libya'daki Kaddafi hükümetinin çöküşü gibi bir olayı yaşamayacağında ısrar etti. Suriye Cumhurbaşkanı Esad bir süredir açıklamalar yapmıyordu. Suriye lideri, mülakatında, “Silahlı gruplar devlete karşı terör uyguluyor. Toplum isyancıları sevmiyor. Sonunda zafere ulaşamayacaklar” dedi.

Esad, hükümetinin çökmeyeceğini ve liderlerin indirilmesi için dış güçlerin müdahalesinin değişim getirmeyeceğini ve Libya'da olanların Suriye'de gerçekleşemeyeceğini de sözlerine ekledi. Beşar Esad, Arap hükümetlerinin devrilmesinin “özgürlük, demokrasi veya sosyal haksızlığı sonlandırma yönünde çıkar sağlamaktan daha çok kargaşaya yol açtığını” söyledi.

Esad sözlerine şöyle devam etti: “Bu denklemin iki tarafı da eşit olduğundan diyalog tek çözüm yolu. Şiddet uygulanması kesinlikle yasak ve hükümet, kendisine silah doğrultanlara karşı eli kolu bağlı durmayacak.” Esad mülakatında, “Uzun süreli yoksulluktan sonra bir anda çok zengin olanlar, parayla coğrafyayı, tarihi ve bölgesel kuvveti satın alabileceklerini sanıyorlar.” dedi.

 

DIŞ HABERLER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler