04 Ağustos 2020 Salı Saat:
02:45
29-06-2015
  

Suudiler Tehlikeli Bir Oyuna Kalkıştı!

Temennimiz Suudi yetkililerin yitirmiş olduğu akıllarının bir an önce yerine gelmesi...

Facebook da Paylaş
 

Ehlisünnetin önde gelen isimlerinden Mamutsa Haydar Mustafevi 'Şia ve Sünni İslami mezheplerdendir ve her ikisinin de kutsal kabul ettiği sayısız ortak değerler var' dediği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"Müslümanlar arasında tefrika çıkararak İslam'a darbe vurmak isteyen din düşmanları, her zaman iş başında olmaya devam ediyor. Bu nedenle bu komploları boşa çıkarmak için her zamankinden daha uyanık ve birlik içerisinde olmalıyız.

İslam'ın ve Müslümanların izzetli ve başı dik olmasının sırrı, birlik ve kardeşlikten geçer. Bu alanda düşmanın su istifasına yol açacak her türlü adımdan uzak olunmalıdır.

Arabistan gibi bazı Arap ülkeleri tehlikeli bir oyuna müdahil oldular. Kendi iktidarlarının dünya kamuoyu önünde itibar kazanması adına Müslüman kanı dökmeyi bile gözü almışlar. Ancak bu ülkelerin yöneticileri şunu unutmasın ki; İslam'da onur ve şeref, Müslümanların yanında olmayı gerektirir, zalim ve zorbaların emrinde olmayı değil.

Suudiler en kısa zamanda Yemen halkına karşı başlattığı saldırıları durdurmalı ve işledikleri cinayetlere bir an önce son vermelidir."

Cuma Hatibi Mamutsa İkbal Bahmani ise 'Savunmasız Müslümanlara karşı başlatılan saldırıları bir an önce durdurun' diyerek insanlığa çağrıda bulunduğu konuşmasına şunları ekledi;

"Müslüman'ın can ve mal güvenliği dini vecibelerdendir. Din kardeşinin can ve malına saldıran bir Müslüman İslam dairesinin dışına çıkar. Müslümanların birlik ve beraberliği İslam adına Müslümanların en büyük sermayesidir. Bu birlikteliği bilerek veya bilmeyerek bozmak isteyenlerin yaptığı iş, düşmanın değirmenine su taşımaktır.

Temennimiz Suudi yetkililerin yitirmiş olduğu akıllarının bir an önce yerine gelmesi ve Yemen aleyhine devam ettirdikleri saldırılara son vermesidir."

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler