28 Ocak 2021 Perşembe Saat:
17:40
14-05-2015
  

Suudilerin Yemen Bahanesi Ahmakça!

Suriye'de oynanmak istenen oyununun yıkıcı sonuçları vardır...

Facebook da Paylaş


 

Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ve beraberindeki heyeti kabul eden Ayetullah Hamanei, 'Irak, Arap ve Müslüman ülkeler arasından önemli bir yere sahip. Irak sahip olduğu konum itibarı ile bölgede yaşanan sorunlara olumlu katkılar sağlayacağından Irak'ın bu kapasiteden daha fazla yaralanılmalıdır' dedi. Ayetullah Hamanei sözlerine şöyle devam etti:

"Irak ve İran arasındaki irtibat geçmiş yıllara nazaran daha güçlü, daha verimli. Irak hükümetinin ve Iraklıların gayretinin semeresi olan bu işbirliği, daha da ileriye taşınmalıdır.

Irak, bölge ülkeleri içerisinde ayrı bir konum ve ayrıcalığa sahip ülkelerinden birisidir. Hükümetin ve Iraklıların ülkenin geleceği için gösterdiği istikrar, Irak'ı ayrıcalıklı yapan nedenlerden sadece bir tanesidir. Bu nedenle Iraklı yöneticiler ve siyasi gruplar bu büyük ayrıcalığı korumak için azami gayretlerini harcamalıdır. Iraklı gençler farklı mekân ve zamanlarda içlerindeki kahraman ruhu ortaya çıkarak cesur insanlardır. Bu bizim kendi gençlerimizden elde ettiğimiz bir tecrübedir.

Bugün bölgemiz ve İslam dünyası, Filistin, Kuzey Afrika, Suriye, Irak ve Yemen'de yaşanan üzücü hatta insanın gözyaşlarını akıtan olaylara şahitlik ediyor. İslam düşmanlarının Suriye üzerinden oynanmaya çalıştığı stratejik oyun büyük olduğu kadar da tehlikeli. Düşman, Suriye'de istikrar ve emniyetin tamamen yok olmasının peşinde. Eğer bunu başarırlarsa diğer ülkeleri de kolaylıkla kaosa sürükleyebilir.

Suriye'de oynanmak istenen oyununun yıkıcı sonuçları vardır. Ancak bu sonuçlar sadece Suriye'yi değil oyun kurucuların kendi ülkesini de tehdit ediyor. Suriye'ye istikrar ve emniyetin iade edilmesi Müslümanların en önemli görevlerindendir. Suriye'de radikal ve terörist grupların varlığı aslında İsrail'in ve bölgedeki güven ortamını bozmak isteyenlerin faydasınadır.

Suudiler, Yemen'e çok büyük bir hataya düştüler. Yemen'de işlediği cinayetler ve döktüğün kanlar, gün gelecek idam ipi gibi kendi boynuna dolanacak. Yemen halkına karşı işlenen katliamlara bir an önce son verilmelidir. Yemen saldırısı, Suudi Arabistan yönetiminde bulunan düşünceden yoksun birinin Yemen hakkında cahilce kararlar aldığını gösteriyor. Suudilerin Yemen'e saldırmak için öne sürdükleri bahane ahmakçadır. Ülkeden firar eden ve çok hassas bir dönemde kendi ülkesine ihanet eden bir Cumhurbaşkanı'nın isteği üzerine Yemen'e saldırması siyasi basiret yoksunluğunun alametidir."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler